Akademie řemesel

Akademie řemesel 2021 proběhne v Klatovech ve středu 10. listopadu 2021 v době od 09:00 do 15:00.

Datum konání
10.11.2021
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Jihočeský kraj Jihočeský kraj
Plzeňský kraj Plzeňský kraj
Místo konání
Městské kulturní středisko, Domažlická 767, Klatovy
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Jaké studijní a učební obory nabízí jednotlivá odborná učiliště a střední školy z Plzeňského a Jihočeského kraje, jaké obory mají šanci na uplatnění na trhu práce. To vše a řadu dalších praktických informací se zájemci dozví na tradiční Akademii řemesel 2021.

Určení:

Akademie řemesel je určena především žákům 8. a 9. tříd základních škol, jejich rodičům, výchovným poradcům a všem, které zajímají možnosti studia a vzdělávání. V Klatovech se představí střední školy a odborná učiliště se svou aktuální nabídkou studijních oborů. Zájemci se od nich také dozví, jaké možnosti jednotlivá zařízení nabízejí pokud jde např. o ubytování a další bonusy.

Zástupců Úřadu práce ČR se návštěvníci budou moci ptát na věci související s uplatněním na trhu práce. Dozvědí se, o jaké profese mají zaměstnavatelé největší zájem, jaké možnosti nabízejí nástroje aktivní politiky zaměstnanosti či jakým způsobem je možné absolvovat rekvalifikační kurz.

Samozřejmostí je také doprovodný program, který připravují sami žáci a studenti vystavujících škol. Návštěvníci se mohou těšit třeba na módní přehlídky nebo představení odborných dovedností studentů.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Mgr. Kateřina Beránková / Tisková mluvčí, Úřad práce ČR / katerina.berankova@uradprace.cz / +420 724 209 037

Doporučujeme