BIM Day 2023

Tři významní aktéři podílející se na podpoře širšího využívání metody BIM v Česku se dohodli na vzájemné spolupráci. Symbolem nové éry spolupráce je konference BIM Day 2023.

Datum konání
18.10.2023 - 19.10.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Clarion Congress Hotel, Freyova 33, Praha 8
Další akce v kategoriích

Odborná rada pro BIM (czBIM) tuto konferenci pořádá již dvanáctým rokem. Letos se k ní ale při pořádání připojí také Česká agentura pro standardizaci prostřednictvím svého odboru Koncepce BIM a Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Společně tyto tři subjekty pokrývají velkou část stavebního sektoru v Česku, a především hrají významnou roli v digitalizaci českého stavebnictví a metody BIM u nás. Odborná rada pro BIM (czBIM) stála u počátků metody BIM v Česku už v roce 2011 a významně se podílela na přípravě vládní Koncepce zavádění metody BIM do veřejné správy. A právě Česká agentura pro standardizaci je odborným partnerem Ministerstva průmyslu a obchodu při jejím naplňování. Svaz podnikatelů ve stavebnictví pak přináší především zkušenosti z reálné praxe, jehož členy jsou, mimo projekční kanceláře, stavební firmy, tedy zhotovitelé stavebních zakázek, ať již soukromých, tak veřejných.

BIM Day 2023 bude – tak jako v minulých letech – probíhat ve dvoudenním formátu. První den bude vyhrazen prezentacím předních českých odborníků na BIM, ale i zkušeností soukromých firem z oboru stavebnictví, druhý den si pak účastníci budou moci vybrat ze široké škály praktických workshopů.

Pozitivní správou pro všechny stavaře je, že právě Datový standard staveb (DSS) se stane jedním z témat hned úvodního bloku konference BIM Day 2023 a mluvit o něm budou společně zástupci Agentury ČAS a czBIM. Ostatně datový standard SNIM, za jehož vývojem stála právě Odborná rada pro BIM, se stal již předloni součástí DSS, na kterém pracuje odbor Koncepce BIM Agentury ČAS.

Informace:

  • Účastnický poplatek za oba dny činí 8 990 Kč bez DPH, jednodenní účast pak 4 990 Kč bez DPH. K dispozici jsou také zvýhodněné balíčky tří nebo pěti vstupů, individuální členové czBIM pak zaplatí 4 900 Kč bez DPH.
  • Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Libuše Kalkus Kameníčková / Provozní ředitelka, Odborná rada pro BIM / kamenickova@czbim.org

Doporučujeme