BIM ve stavebnictví 2021: Co je to BIM?

Místo konání:
Nadace ABF, Václavské nám. 31, Praha 1 Česká republika
Země určení:
Česká republika Česká republika
Typ akce:
Pracovní setkání
Datum konání:
03. 05. 2021

Otázka Co je to BIM? již v pondělí 3. května 2021 od 15:00 do 17:00 on-line z Nadace ABF zahajuje nový diskusní cyklus BIM ve stavebnictví 2021.

Cyklus BIM ve stavebnictví 2021 pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci České stavební akademie ve spolupráci s MPO, Českou agenturou pro standardizaci, SPS, a dalšími profesními institucemi, orgány veřejné a státní správy.

Otázky kolem digitalizace aktuálně velmi intenzivně rezonují v celé společnosti. Digitalizace a BIM je skloňováno a používáno i ve slovníku politiků, úředníků, architektů, projektantů, investorů i stavbařů téměř každý den. Diskusní cyklus je forma, která umožňuje diskuzi a hledání odpovědí na základní otázky, kterými jsou: Co je to BIM? Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší? Jak bude fungovat BIM ve stavebním řízení? Jak zavést BIM do organizace? Proč má digitální transformace smysl? Je společné datové prostředí opravdu společné?

Každý o BIM něco zaslechl, informace i názory se různí. Proto je připraven cyklus pravidelných diskusních setkání, kde bude prostor pojmy srozumitelně popsat, o nich diskutovat a hledat společnou řeč i se zástupci investorů, projektantů, stavebních dodavatelů a dalších subjektů podílejících se na přípravě i realizaci stavebním procesu a setkávající se s pojmem BIM v teorii i praxi.

I Vy můžete sledovat, diskutovat, prezentovat svoje názory a zkušenosti.

Moderuje Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM

Informace:Kontaktní informace

+420 224 229 617Pravidelné novinky e-mailem