BIM ve stavebnictví 2021: Co je to BIM?

Otázka Co je to BIM? již v pondělí 3. května 2021 od 15:00 do 17:00 on-line z Nadace ABF zahajuje nový diskusní cyklus BIM ve stavebnictví 2021.

Datum konání
03.05.2021
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Nadace ABF, Václavské nám. 31, Praha 1
Další akce v kategoriích

Cyklus BIM ve stavebnictví 2021 pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci České stavební akademie ve spolupráci s MPO, Českou agenturou pro standardizaci, SPS, a dalšími profesními institucemi, orgány veřejné a státní správy.

Otázky kolem digitalizace aktuálně velmi intenzivně rezonují v celé společnosti. Digitalizace a BIM je skloňováno a používáno i ve slovníku politiků, úředníků, architektů, projektantů, investorů i stavbařů téměř každý den. Diskusní cyklus je forma, která umožňuje diskuzi a hledání odpovědí na základní otázky, kterými jsou: Co je to BIM? Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší? Jak bude fungovat BIM ve stavebním řízení? Jak zavést BIM do organizace? Proč má digitální transformace smysl? Je společné datové prostředí opravdu společné?

Každý o BIM něco zaslechl, informace i názory se různí. Proto je připraven cyklus pravidelných diskusních setkání, kde bude prostor pojmy srozumitelně popsat, o nich diskutovat a hledat společnou řeč i se zástupci investorů, projektantů, stavebních dodavatelů a dalších subjektů podílejících se na přípravě i realizaci stavebním procesu a setkávající se s pojmem BIM v teorii i praxi.

I Vy můžete sledovat, diskutovat, prezentovat svoje názory a zkušenosti.

Moderuje Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství / vzdelavani@stavebniakademie.cz / +420 224 229 617

Doporučujeme