BIM ve stavebnictví 2021: Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší?

Diskusní setkání na téma BIM ve stavebnictví 2021: Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší? proběhne dne 17. května 2021 od 15:00 do 17:00.

Datum konání
17.05.2021
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Nadace ABF, Václavské nám. 31, Praha 1
Další akce v kategoriích

Na akci Vás zvou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Česká agentura pro standardizaci.

Otázky kolem digitalizace aktuálně velmi intenzivně rezonují v celé společnosti. Digitalizace a BIM je skloňováno a používáno i ve slovníku politiků, úředníků, architektů, projektantů, investorů i stavbařů téměř každý den. Diskusní cyklus je forma, která umožňuje diskuzi a hledání odpovědí na základní otázky, kterými jsou: Co je to BIM? Co jsou to digitální a informační model? Jak se liší? Jak bude fungovat BIM ve stavebním řízení? Jak zavést BIM do organizace? Proč má digitální transformace smysl? Je společné datové prostředí opravdu společné?

Určení:

Diskusní cyklus je určen pro zástupce investorů, projektantů, stavebních dodavatelů a dalších subjektů podílejících se na přípravě i realizaci stavebním procesu a setkávající se s pojmem BIM v teorii i praxi.

Diskusní panel moderuje Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM, Česká agentura pro standardizaci.

Informace:

  • Registrace účastníků diskusních setkání je na emailu vzdelavaní@abf-nadace.cz či online na těchto stránkách.
  • V návaznosti na aktuální situaci bude celý cyklus realizován formou veřejného streamu na kanále ABF stream. V průběhu on-line vysílání je možné průběžně pokládat dotazy písemnou formou v rámci spuštěného chatu. Chat bude aktivní pouze v živém vysílání v den diskuse.
  • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství / vzdelavani@stavebniakademie.cz / +420 224 225 001

Doporučujeme