Business Akademie pro angel investory a inovativní korporace

Chcete investovat do startupů, ale nevíte, jak na to? Série workshopů agentury CzechInvest Business Akademie pro angel investory a inovativní korporace, která byla připravena ve spolupráci s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty, vás naučí, jak využít příležitost na trhu a stát se profi angel investorem, nebo začít investovat v rámci vaší korporace.

Datum konání
19.09.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Britské velvyslanectví, Praha
Další akce v kategoriích

Obsah:

Představíte si, jak funguje investiční proces, a proberete jeho byznysové i právní aspekty. A to od výběru vhodných investičních cílů až po hladký exit. Ukážete si jako budoucí investoři, jaké jsou možnosti investic do rizikového kapitálu, seznámíte se i s jejich výhodami i riziky a naučíte se s nimi pracovat.

Také budou vypíchnuty zavedené procesní standardy a vysvětlíte si, proč jsou důležité pro další investiční kola. Nad investováním do startupů a rizikovým kapitálem se zamyslíte jako nad součástí každé propracované dlouhodobé investiční strategie.

Cíl:

Cílem akademie je zapojit do startupového ekosystému nové investory, seznámíte se tak i s projekty, které se aktuálně v české startupové komunitě profilují.

Přednášející:

Do akademie byli vybráni jedni z nejzkušenějších odborníků na rizikový kapitál v Česku. Jsou to lidé ze zavedených investičních venture kapitálových nebo andělských fondů a zkušení experti a právníci, kteří mají za sebou několik desítek úspěšných investičních kol, ať už na straně investorů či startupů.

Podělí se s vámi o dlouholeté zkušenosti z teorie i z praxe, a načerpáte tak od nich léty nabyté know-how. Naučíte se vyhledávat a zaměřit správné investiční cíle, mluvit startupovým i investorským jazykem, analyzovat byznysové a právní dokumenty a vybrat si nejlepší způsob, jak startupy zainvestovat a podporovat.

Během workshopů bude prostor zeptat se na vše, co vás zajímá a co musíte jako startupový investor znát. Potkáte se s dalšími investory a zájemci o investování do venture kapitálu, se kterými můžete sdílet a probrat svoje zkušenosti a nápady.

Jednotlivé workshopy na sebe obsahově navazují, doporučuje se proto aktivní účast na všech workshopech.

Sérii workshopů bude zakončena Investiční konferencí, kde se jako investoři potkáte se startupy, které projdou naší Investiční akademií pro startupy 2023 a s dalšími vybranými zástupci z celé startupové komunity.

Těšit se můžete na odborné kulaté stoly, propojení se startupy, debaty ohledně globálních investičních trendů, sektorově orientovaná startupová témata a na závěr pořádný networking napříč českým startupovým ekosystémem.

Témata workshopů:

  • 19. 9. 2023: Úvod do business investiční akademie – Proč Venture Capital a proč investovat do startupů?
  • 26. 9. 2023: Jak si (s)právně prověřit startup, zajištění potřebného IP, udržení a motivace klíčových lidí
  • 10. 10. 2023: Valuace investičních příležitostí v raných fázích – Jak poznat dobrý pitchdeck, jak vyhodnotit byznys plán a jak najít startup připravený na investici
  • 25. 10. 2023: Venture kapitálové investice a vyjednávání o nich
  • 29. 11. 2023: Investiční konference

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Tomáš Sohlich / Manažer pro investice do startupů, CzechInvest / tomas.sohlich@czechinvest.org / +420 727 941 215

Doporučujeme