Česko-italský den

Akce Česko-italský den proběhne dne 3. listopadu 2021 od 11:00 do 15:00 v Brně.

Datum konání
03.11.2021
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Itálie Itálie
Jihomoravský kraj Jihomoravský kraj
Místo konání
Pavilon RHK Brno, Výstaviště 569/3 (areál BVV), Brno
Další akce v kategoriích

Seminář o příležitostech pro české podnikatele v Itálii, spojený s networkingovým setkáním se zástupci vybraných italských firem, které již působí v Jihomoravském kraji pořádá RHK Brno ve spolupráci s Honorárním konzulátem Italské republiky v Brně, Odborem ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR a Velvyslanectvím ČR v Římě.

V programu vystoupí mj. ekonomický diplomat ze ZÚ Řím Marcel Sauer a hlavní ekonom MZV Marek Pyszko, kteří Vám zprostředkují informace o konkrétních obchodních příležitostech v Itálii, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a také aktuality v souvislosti s pandemií covid-19.

Itálie patří k hlavním hospodářským partnerům ČR, což dokazuje vývoj zahraničního obchodu, který v uplynulých dvou letech překonal rekord ve výši obratu 13 mld. EUR. V důsledku ekonomické krize pandemie se v r. 2020 obrat lehce snížil na 12,6 mld. EUR. ČR je jednou z mála zemí světa, která si s Itálií dlouhodobě udržuje pozitivní obchodní bilanci. Italská republika je 6. nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR. Podíl exportu z ČR dosáhl v r. 2020 hodnoty 6,45 mld. EUR. Na obou stranách obchodní výměny jsou nejvýraznějším prvkem dopravní prostředky a automobilový průmysl. Z ČR se vedle automobilů a motorových vozidel jako traktory, autobusy a jejich součásti, vyváží také reaktory a kotle, přístroje el. záznamu, reprodukce zvuku a TV obrazu, stroje aut. zpracování dat, tabákové výrobky, výrobky ze železa a oceli, plasty, optické přístroje, sklo, papír a papírenské výrobky a potravinářské výrobky.

Program:

  • 11:00 – 11:05 Zahájení akce (Čeněk Absolon, ředitel RHK Brno a Pavel Zezula, honorární konzul Itálie v Brně)
  • 11:05 – 12:00 Exportní příležitosti pro české firmy v Itálii (Marcel Sauer, ekonomický diplomat ze ZÚ Řím a Marek Pyszko, hlavní ekonom MZV)
  • 12:00 – 12:30 Představení vybraných italských firem působících v ČR
  • 12:30 – 14:00 Diskuse a networking
  • 13:00 – 15:00 Možnost individuální (20min.) konzultace s Marcelem Sauerem, ekonomickým diplomatem ze ZÚ Řím a Markem Atanasčevem, vedoucím zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně (prosíme indikovat Váš zájem předem v on-line přihlášce s ohledem na časově omezenou kapacitu)

Informace:

  • Jednací jazyk: čeština a angličtina (tlumočení nebude zajištěno)
  • Registrace na akci
  • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
O. Hrdlička / hrdlicka@rhkbrno.cz / +420 532 194 918

Doporučujeme