Česko-japonské inovační dny

Ve dnech od 24. do 25. února 2021 uspořádá agentura CzechInvest a JETRO Praha unikátní online akci s názvem Česko-japonské inovační dny se zaměřením na to nejlepší, co Česká republika nabízí v oblasti inovací.

Datum konání
24.02.2021 - 25.02.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Japonsko Japonsko
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Téměř třicet technologicky špičkových firem ze sedmi sektorů představí japonskému trhu své schopnosti a současné trendy v předních tuzemských odvětvích.

Inspirujte se od těch nejlepších v oboru.

Připojte se k nám a navažte spolupráci s japonskými partnery!

Určení:

Akce je určená jak pro firmy, tak pro odbornou veřejnost. Ať už se aktivně zajímáte o japonský trh, nebo Vám jsou blízké inovace v daných sektorech.

Cíl:

Cílem setkání je představit japonským partnerům špičkové subjekty hned ze sedmi sektorů, které vynikají inovativní a technologickou povahou:

 • Aerospace a Defence
 • AI & Digital
 • EcoTech
 • HealthTech
 • Kreativní průmysly
 • Mobilita
 • Pokročilé výrobní technologie

České fimy se mohou na japonské straně těšit na zástupce inovačních agentur, výzkumně-vývojových institucí, univerzit a představitele soukromého sektoru a investory.

Inovační dny jsou pro firmy ideální příležitostí pro navázání vazeb s japonskými protějšky v daných oblastech, ať už se konkrétně jedná o spolupráci v rámci výzkumně-vývojových projektů, získání partnera pro místní zastoupení, či oslovení investora.

V neposlední řadě akce rozšiřuje povědomí o českých kapacitách na jednom z nejinovativnějších trhů na světě. Každoročně to dokazuje například uznávaný report Global Innovation Index, který řadí zemi vycházejícího slunce na přední příčky. V rámci výdajů na výzkum a vývoj (z pohledu hrubého domácího produktu v procentech) pak Japonsko dokonce zaujímá hned druhé místo (UNESCO, 2019). Překonává tak například Spojené státy americké, Německo nebo Francii.

Akce rovněž představuje vhodnou příležitost k dalšímu prohloubení dlouhodobé spolupráce mezi Japonskem a Českou republikou, která v roce 2020 oslavila sté výročí od navázání diplomatických vztahů. Celá akce zároveň pozitivně rozvíjí zvolené téma České republiky pro rok 2021 v Japonsku, kterým je věda, vzdělání a inovace.

Význam akce podtrhuje účast celé řady vážených řečníků. S úvodním slovem vystoupí J. E. Hideo Suzuki, velvyslanec Japonska v České republice a J. E. Martin Tomčo, velvyslanec České republiky v Japonsku, Jošitaka Hošino, výkonný viceprezident JETRO, či Nobutaka Takeo, generální ředitel zastoupení agentury NEDO pro Evropu.

Informace:

 • Účast na akci je zdarma po předchozí registraci. Tu je možné uskutečnit do 19. února 2021 v registračním formuláři.
 • Setkání se uskuteční přes aplikaci Zoom, kterou není nutné mít předem nainstalovanou. Několik dní před konáním akce obdržíte odkaz, na který se v den konání akce kliknutím připojíte.
 • Akce se uskuteční v anglickém jazyce.
 • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ +420 296 342 500

Doporučujeme