Česko-tchajwanské technologické dny

Ve dnech od 27. do 29. října 2020 proběhne na Tchajwanu významná akce podporující užší spolupráci České republiky a Tchaj-wanu v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

Datum konání
27.10.2020 - 29.10.2020
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Česká republika Česká republika
Tchaj-wan Tchaj-wan
Další akce v kategoriích

Nabízí unikátní příležitost pro navázání kontaktů a potenciální spolupráce s tchajwanskými špičkovými výzkumníky podporovanými tchajwanským státním programem. Takto navázaná partnerství lze dále využít při podání projektů ve veřejné soutěži Programu DELTA 2.

Témata:

TA ČR a AV ČR spolu s tchajwanským Ministerstvem pro vědu a technologie identifikovaly na základě průsečíku odborných zájmů a znalosti absorpční kapacity pro spolupráci tato základní témata:

 • Cybersecurity
 • Biotechnology (including biomaterials)
 • Material Engineering
 • Software development and AI
 • Other

Jedná se o očekávaná témata, ale finální tematické zaměření akce bude reflektovat oblasti zájmu všech participujících subjektů (tedy těch,
které se delegace/cesty zúčastní).

Program:

Předběžný program 3 denní akce je plánován v následujícím formátu:

 • 1. den (úterý 27. 10.) – Academy to Academy – setkání zástupců české a tchajwanské akademické sféry. Hlavním tématem by měla být akademická spolupráce. Program dne bude primárně koordinovat AV ČR společně s tchajwanským organizátorem.
 • 2. den (středa 28. 10.) – Business to Business – seminář podnikatelských subjektů/match-making. Hlavním tématem by měla být spolupráce
  v aplikovaném výzkumu taženém podniky – měly by být prezentovány zejména potenciální projekty česko-tchajwanské spolupráce, nebo vystoupí subjekty, které pro svou spolupráci teprve partnera hledají. Prostor bude dán i řešitelům již podpořených projektů, aby sdíleli své zkušenosti
  s mezinárodní spoluprací. Program celého dne bude koordinován TA ČR společně s tchajwanským organizátorem.
  • Ve druhé polovině dne uvažujeme možnost návštívení tchajwanských pracovišť/ vědeckých parků a např. Industrial Technology Research Institute (ITRI; Xinzhu).
 • 3. den (čtvrtek 29. 10.) – Exkurze relevantních odborných tchajwanských pracovišť, dále bilaterální jednání a ad hoc schůzky. Organizace tohoto dne bude v režii tchajwanského organizátora akce.

V případě zájmu o účast, prosím, kontaktujte úsek mezinárodní spolupráce TA ČR na radana.ditova@tacr.cz do 13. 7. 2020.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ radana.ditova@tacr.cz

Doporučujeme