Creative Business Cup 2021

Dne 30. března 2021 od 15:00 proběhne ve Zlíně online přenos národního finále globální soutěže Creative Business Cup, které již počtvrté organizuje agentura CzechInvest.

Datum konání
30.03.2021
Typ akce
Společenská akce
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Nejlepší z 10 startupů z oblasti kreativních průmyslů bude reprezentovat Českou republiku na globálním finále, které bude probíhat online z Kodaně, společně s vítězem loňského ročníku – aplikací na boj proti šikaně FaceUp.

V rámci národního kola mezinárodní soutěže Creative Business Cup se odborné porotě představí celkem 10 startupů z oblasti kreativních průmyslů. Dva z nich řeší zábavnou formou propojení lidí se zrakovým postižením s širokou veřejností, Play by Ears pomocí audioher v telefonu, Labyront pomocí haptické deskové hry. Téma udržitelnosti spojuje Kave Footwear, tenisky z odpadu a kávové sedliny, Nilmore®, nový druh cirkulární textilie, a Jedlý kelímek, který nahrazuje plastové kelímky sušenkou s podobnými vlastnostmi. Platforma Artinii propojuje vlastníky filmových práv s pořadateli projekcí a diváky, propojení tradičního řemesla a moderních technologií ukazují hardwarové startupy, Leitners Watch vyrábějící chytré hodinky a Undout, který vyvinul nový typ budíku. Povýšit dětský zážitek z čtení pohádek za pomoci zvukových efektů má za cíl Readmio, úplně nové zážitky a vyšší spokojenost seniorům pak slibuje Flying Kale za pomoci virtuální reality.

Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Jana Kohoutová / Tisková mluvčí CzechInvest / jana.kohoutova@zechinvest.org / +420 720 965 969

Doporučujeme