Creative Business Cup 2021

Místo konání:
online Česká republika
Země určení:
Česká republika Česká republika
Typ akce:
Společenská akce
Datum konání:
30. 03. 2021

Dne 30. března 2021 od 15:00 proběhne ve Zlíně online přenos národního finále globální soutěže Creative Business Cup, které již počtvrté organizuje agentura CzechInvest.

Nejlepší z 10 startupů z oblasti kreativních průmyslů bude reprezentovat Českou republiku na globálním finále, které bude probíhat online z Kodaně, společně s vítězem loňského ročníku – aplikací na boj proti šikaně FaceUp.

V rámci národního kola mezinárodní soutěže Creative Business Cup se odborné porotě představí celkem 10 startupů z oblasti kreativních průmyslů. Dva z nich řeší zábavnou formou propojení lidí se zrakovým postižením s širokou veřejností, Play by Ears pomocí audioher v telefonu, Labyront pomocí haptické deskové hry. Téma udržitelnosti spojuje Kave Footwear, tenisky z odpadu a kávové sedliny, Nilmore®, nový druh cirkulární textilie, a Jedlý kelímek, který nahrazuje plastové kelímky sušenkou s podobnými vlastnostmi. Platforma Artinii propojuje vlastníky filmových práv s pořadateli projekcí a diváky, propojení tradičního řemesla a moderních technologií ukazují hardwarové startupy, Leitners Watch vyrábějící chytré hodinky a Undout, který vyvinul nový typ budíku. Povýšit dětský zážitek z čtení pohádek za pomoci zvukových efektů má za cíl Readmio, úplně nové zážitky a vyšší spokojenost seniorům pak slibuje Flying Kale za pomoci virtuální reality.

Další informace a registrace na akciKontaktní informace
Pořadatel/gestor

Jana Kohoutová
Tisková mluvčí CzechInvest

+420 720 965 969Pravidelné novinky e-mailem