CyberSec & AI Connected 2021

Ve dnech 4. až 5. listopadu 2021 se uskuteční třetí ročník virtuální konference CyberSec & AI Connected 2021, která se zaměří na roli umělé inteligence (AI) v oblasti soukromí internetových uživatelů.

Datum konání
04.11.2021 - 05.11.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Cíl:

Cílem události je propojit zástupce akademické sféry a průmyslu v otázkách týkajících se ochrany soukromí v digitálním světě.

Organizátory jsou softwarová společnost Avast a České vysoké učení technické v Praze (ČVUT), ke kterým se letos přidalo výzkumné pracoviště Private AI Collaborative Research Institute při Technické univerzitě Darmstadt.

Přednášející:

  • Mezi pozvanými řečníky jsou experti z Facebooku, Googlu a Avastu a špičkoví akademici z ČVUT v Praze a dalších univerzit, kteří budou hovořit o výzvách spojených s ochranou osobních údajů v digitálním světě.
  • Rozsáhlý program představí špičkové vědce z prestižních výzkumných institucí, jako jsou ekonom a vědec v oblasti IT Alessandro Acquisti z Univerzity Carnegieho-Mellonových, počítačová vědkyně Dawn Song z Kalifornské univerzity v Berkeley či Emiliano De Cristofaro z University College London, který ve svém výzkumu zkoumá využití technologií v oblasti bezpečnosti a soukromí. Na konferenci vystoupí také experti z největších technologických firem světa včetně výzkumníků Nicholase Carliniho z Google Brain a Davida Freemana z Facebooku, zabývajícího se ochranou dat před zneužíváním.

Program:

Mezi nejočekávanější body programu patří expertní panel věnovaný tomu, jak umělá inteligence ovlivní zacházení s osobními daty. Dostupnost obrovských souborů dat skrze cloudová řešení spolu s enormní výpočetní kapacitou v poslední době vedly ke značnému rozvoji v oblasti strojového učení a optimalizace. Tento pokrok však s sebou přinesl také vyšší nároky na ochranu dat a stále častější úniky citlivých osobních údajů. Mezi panelisty jsou již zmíněný David Freeman z Facebooku, profesor Reza Shokri z Národní univerzity v Singapuru a Apostolos Malatras z Evropské agentury pro bezpečnost sítí a informací. Společně budou diskutovat o etickém rozměru nakládání s osobními údaji a o tom, co pro zajištění dat mohou udělat firmy, které je systematicky shromažďují. Panel bude moderovat Miroslav Umlauf, Chief Data Officer v Avastu.

Významným bodem programu je také diskuze o budoucnosti kyberbezpečnosti optikou technologického vývoje, ve které se střetnou technologičtí ředitelé firem, které oznámily plánované spojení: Michal Pěchouček, CTO Avastu a vedoucí Centra umělé inteligence na Fakultě elektrotechnické ČVUT, a Darren Shou, Head of Technology ve společnosti NortonLifeLock.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Mgr. Karolína Poliaková / Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze / poliakar@fel.cvut.cz / +420 734 111 409

Doporučujeme