Deglobalizace: Nový způsob obchodování, ale udrží se?

Čtvrtá část virtuálních celosvětových setkání Atradius na téma Deglobalizace: Nový způsob obchodování, ale udrží se? proběhne dne 23. června 2021 od 11:00.

Datum konání
23.06.2021
Typ akce
Konference
Místo konání
online
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Pandemie nepochybně otřásla obchodováním na celém světě a donutila některé podniky, aby hledaly nové oblasti k podnikání nebo přesunuly své výrobní kapacity zpět na lokální trhy. Dokonce již před vypuknutím Covid-19 existovaly důkazy o tom, že globalizace zpomaluje a mnoho politických programů se začalo zaměřovat protekcionisticky na lokální ekonomiku. Je ale toto současné přizpůsobení obchodních toků dočasné, nebo vidíme opravdu trvalý posun směrem k deglobalizaci? Nebo je globální povaha samotné pandemie a rychlá digitalizace ve skutečnosti příkladem posunu směrem k ještě větší globalizaci, kde vzdálenost k zákazníkovi na jiném kontinentu nepředstavuje problém a služby a dovednosti sdílíme v cloudových platformách?

Diskuze se zaměří na to, který trend dominuje, a co pro podnikání firem může mít dobrou budoucnost. Budete mluvit o příležitostech a rizicích, kterých si musíte být vědomi a uvedete si příklady odvětví a společností, které již tyto trendy přijímají a jsou úspěšné. Akce Vám pomůže pochopit, jaké strategie mohou firmy přijmout, a jakým kreditním rizikům budou čelit.

Účastnící:

  • Diskuzi bude moderovat řídit Daisy McAndrew, bývalá ekonomická redaktorka a hlavní politická korespondentka pro ITV News.
  • Ve čtvrté části virtuálních celosvětových setkání se představí:
    • Dr. Linda Yueh, přední ekonomka v oblasti globálních trendů, členka St. Edmund Hall, Oxford University a profesora ekonomie, London Business School
    • Valter Viero, finančník, Acciaierie Valbruna SpA
    • Bart Jan Koopman, ředitel nizozemského obchodního sdružení Evofenedex
    • Eric den Boogert, výkonný ředitel pro Asii, Atradius

Přihláška na akci

Kontaktní informace

Pořadatel
Atradius / info.cz@atradius.com / +420 236 089 247

Doporučujeme