Digitalizace MSP 2021: Data jako základ digitalizace

Seminář Data jako základ digitalizace proběhne dne 8. září 2021 od 09:00 do 14:00 v Jihlavě.

Datum konání
08.09.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Vysočina kraj Vysočina kraj
Místo konání
Areál Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ), Tolstého 16, Jihlava
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Digitalizace výroby stojí na datech, která jsou právem považována za firemní zlato. Většina strojů je osazena sensory a čidly a množství dat, která o průběhu výroby a svém provozu sesbírají, je ohromující.

Umíme však s těmito daty správně pracovat? Umíme si z nich vzít tu správnou informaci, která nám pomůže lépe využít kapacitu výrobní linky, optimalizovat výrobu nebo předejít poruše?

Seminář představí několik oblastí, kde jsou správně vyhodnocená data a digitalizace nepostradatelná:

  • Optimalizace výroby a prediktivní údržba není možná bez kvalitních dat.
  • Dozvíte se, jak a proč sbírat data z výroby a jak je správně zabezpečit před ztrátou či zneužitím.
  • Ukážete si, jak s pomocí moderních technologií řídit logistiku v reálném čase pro výrobu just-in-time.
  • Víte, jak si digitalizací stojíte ve vašem podniku? Představíte si Analýzu digitální zralosti, která vám pomůže definovat vaše silné a slabé stránky na poli digitalizace.

Na přednášky naváží praktické workshopy, kde se příkladech z praxe dozvíte, jak postupovat a na co si dá pozor. Bude zde také prostor zeptat se odborníků na všechno, co vás k digitalizaci a výrobě podle konceptu Průmyslu 4.0 zajímá.

Součástí programu jsou komentované prohlídky Cyber Physical Factory Vysoké školy polytechnické Jihlava, v jejíchž prostorách se akce koná.

Cyber Physical Factory je modelovým pracovištěm moderní průmyslové výroby, které se skládá z fyzické výrobní linky a její digitální kopie ve virtuálním prostředí. Na CP Factory lze simulovat téměř jakýkoliv výrobní proces automatické linky, přičemž k fyzickým výrobním zařízením lze „virtuálně“ připojit jakékoliv další a sledovat jaký bude dopad na jednotlivé součásti výroby.

Přednášející:

Atos, B: Tech, CIE, Festo, Mainware, NCP4.0, Škoda Auto, Sewio

Program:

odborné přednášky, praktické workshopy, komentované prohlídky Cyber Physical Factory, infopointy API, TAČR, CzechInvest a NCP4.0

Registrace na akci

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel
Agentura CzechInvest a Národní centrum Průmyslu 4.0. ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina a Vysokou školou polytechnickou v Jihlavě / +420 296 342 500

Doporučujeme