Eastern Partnership Business Forum: Geoeconomic Challenges and Opportunities

Konference s názvem Eastern Partnership Business Forum: Geoeconomic Challenges and Opportunities se koná ve dnech od 17. do 18. října 2022 v Praze.

Datum konání
17.10.2022 - 18.10.2022
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Kongresové centrum, 5. května, Praha
Další akce v kategoriích

Akci organizuje MPO ve spolupráci s Evropskou komisí a dalšími partnery v rámci českého předsednictví v Radě EU.

Zaměření:

Tématem této konference je podoba budoucí ekonomické spolupráce mezi zeměmi Východního partnerství a EU a propojování nabídky, poptávky a financování při přípravě ekonomických projektů v zájmových sektorech.

Přednášející:

Na akci vystoupí zahraniční partneři na vysoké úrovni ze zemí Východního partnerství, zemí EU a unijních institucí Účast přislíbili mj. premiér ČR Petr Fiala, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, vicekancléř SRN Robert Habeck, eurokomisař Valdis Dombrovskis, ekonomičtí ministři zemí VP a řada dalších.

Na této akci tak budete mít příležitost přijít do kontaktu se zástupci zahraničních delegací, institucí EU a jiných českých firmem a během druhého dne se účastnit tematických panelů rozebírajících budoucí ekonomickou spolupráci se zeměmi Východního partnerství.

Témata sektorových panelů 18. října jsou následující: Energy Transition; Digital Transition; Smart Cities; Smart Agriculture; Investment Screening. Pracovním jazykem sektorových panelů je angličtina a nejsou tlumočeny.

Informace:

  • Pracovním jazykem prvního dne akce (17. října) je angličtina, k dispozici bude simultánní tlumočení do češtiny. Témata sektorových panelů 18. října jsou následující: Energy Transition; Digital Transition; Smart Cities; Smart Agriculture; Investment Screening. Pracovním jazykem sektorových panelů je angličtina a nejsou tlumočeny.
  • Účast na konferenci je zdarma.
  • Bližší informace k celé akci
  • Registrace je možná pouze do 27. 9. 2022.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Mgr. Matyáš Viktora O T / Oddělení východní Evropy, západního Balkánu a Střední Asie, Odbor zahraničně ekonomických politik I, MPO ČR / viktora@mpo.cz / +420 224 852 003

Doporučujeme