ECO? Český design směrem k udržitelnosti

V rámci měsíce udržitelné módy ReFashion, se můžete v hradní věži Slezkoostravského hradu těšit na výstavu ECO? Český design směrem k udržitelnosti.

Datum konání
01.04.2023 - 03.04.2023
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Slezskoostravský hrad, Hradní 1, Slezská Ostrava
Další akce v kategoriích

Při příležitosti českého předsednictví v Radě EU vznikla díky Českým centrům výstava Laboratoř budoucnosti. Nevšední instalaci tvoří modul s ukázkami eko-produktů s vlastním příběhem a kontroverzním názvem ECO? Výstavu, která putovala po mnoha městech v Evropě, a jejímž cílem je šířit debatu o tom, co „udržitelnost“ reprezentuje, můžete v Ostravě vidět na Slezskoostravském hradě.

Projekt přinášející kritický pohled na to, co je udržitelnost, vznikl ve spolupráci Českých center s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze. Na téma udržitelnosti nahlíží kriticky, až konfrontačně. V projektu jsou zapojeni jednotlivci, tvůrčí skupiny i větší firmy. Ty ukazují, jak lze využívat design pro nové, zdravější konzumní zvyky. Organizátorům však jde o důslednější pohled na toto téma. Co je skutečně ekologické, jak je potřeba komplexně přemýšlet, je výrobek opravdu udržitelný nebo jde pouze o marketing? Výstava je tak určena nejen spotřebitelům, ale i samotným designérům nebo odborníkům.

Tým Vysoké školy chemicko-technologické podrobně zkoumal každý vystavený produkt – z hlediska zátěže prostředí množstvím CO2 při výrobě, spotřeby vody nebo používáním toxických látek. Řeší tak otázku, zda jsou produkty opravdu udržitelné.

V Ostravě je výstava součástí měsíce udržitelné módy ReFashion. Ten poukazuje na negativní dopady módního průmyslu a navazuje na mezinárodní iniciativu Fashion Revolution.

Na Slezskoostravském hradě bude výstava k vidění v hradní věži od 1. dubna do 31. května 2023 v rámci běžného vstupného.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Krista Balcar / krista.balcar@slezskoostravskyhrad.cz

Doporučujeme