EDIH Twister Vol. IV Česko & Polsko

EDIH Twister Vol. IV Česko & Polsko se uskuteční ve středu 8. listopadu 2023 od 09:00 v Ostravě.

Datum konání
08.11.2023
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Národní superpočítačové centrum IT4Innovations VŠB-TUO, Studentská 6231/1b, Ostrava
Další akce v kategoriích

Zajímá vás, jak jsou na tom v oblasti digitalizace firmy v česko-polském příhraničí a také:

  • Jsou nové technologie pro malé a střední firmy srozumitelné, využitelné a přístupné, nebo z nich stále mají obavy?
  • Pracují ve svých obchodních modelech s možnostmi, které jim nabízí digitální transformace, nebo spoléhají spíše na osvědčené přístupy?

A jak jim v procesu digitální transformace mohou pomoci nově zřízená Evropská centra pro digitální inovace (EDIH) fungující po celé Evropě?

Šest českých EDIH (EDIH Cybersecurity Innovation Hub, EDIH ČVUT, EDIH Ostrava, EDIH Brain4Industry, EDIH-DIGIMAT a EDIH Northern and Eastern Bohemia) zve své polské protějšky do Ostravy ke společnému setkání a diskuzi o těchto tématech. Partnerům CzechInno na poli podpory inovací v malých a středních firmách i jejím klientům z řad podniků by tam rádi pověděli i ukázali, co v oblasti technologií i podpory byznysového rozvoje firem umí a jak si navzájem můžete pomoci v přeshraničním kontextu.

Témata:

Hlavními tématy akce budou kyberbezpečnost, umělá inteligence, vysokorychlostní výpočty, pokročilá digitalizace v malých a středních firmách i ve veřejném sektoru a také v oblasti výrobních technologií a průmyslu – na tyto oblasti se totiž specializují české EDIH.

V odpolední části nabízí pořadatel všem účastníkům exkluzivní možnost nahlédnutí do Národního superpočítačového centra IT4Innovations a testbedů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Informace:

  • Pracovními jazyky akce jsou čeština a polština se vzájemným tlumočením.
  • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ info@czechinno.cz

Doporučujeme