Ekologizace dopravy v Moravskoslezském kraji

Ve středu 15. února 2023 bude Černá louka v Ostravě hostit diskuzní fórum na téma Ekologizace dopravy v Moravskoslezském kraji.

Datum konání
15.02.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Moravskoslezský kraj Moravskoslezský kraj
Místo konání
Výstaviště Černá Louka, Ostrava
Další akce v kategoriích

Určení:

Akce je určena především odborné veřejnosti, vedení měst a obcí Moravskoslezského kraje, zástupcům firem, ale i širší veřejnosti.

Program:

Odborný program konference doplní doprovodné aktivity v podobě dynamických i statických prezentací aut a služeb. Jeho první část proběhne od 08:00.

Představí se zástupci značky Kia, kteří ve spolupráci se svými lokálními dealery přivezou bateriové elektromobily EV6 a Niro EV. Na místě se veřejnost bude moci přihlásit k testovacím jízdám nebo se informovat o tom, co auta nabízejí. Pan Jakub Řehounek, Business Development Manager společnosti Kia Czech, představí tyto elektromobily také v rámci odborného bloku.

Z jiné kategorie, tzv. užitkových vozů, dorazí novinka na trhu, ID. Buzz Volkswagen, čistě elektrický, vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro jednotlivce, firmy i živnostníky. Tento krasavec se vyznačuje nulovými emisemi, inovativní konektivitou s aktualizacemi Over-the-Air² prostřednictvím služeb We Connect³ a Car2X, novými inteligentními asistenčními systémy i kompaktními rozměry pro pocit velkého vnitřního prostoru.

Své vozy představí také zástupci odborných a zájmových organizací; osobní elektroauta Asociace elektromobilového průmyslu, dále Výzkumné energetické centrum v čele s panem Ochodkem přiveze vodíkovou Toyota Mirai, elektroauta Volkswagen ID 4 150kW a Škoda Enyaq iV 150 kW.

Kompletní sortiment protipožárních systémů pro vozidla (včetně elektromobilů), bateriová uložiště i nabíjecí stanice švédského výrobce Dafo nabídne firma Glaspo Trade.

Odpolední program po 13:00 se přesune do Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava, kde budete testovat, jezdit, ověřovat i zkoušet. Návštěvníky budou čekat zkušební jízdy hybridními i elektro auty, a to jak na kluzném asfaltovém polygonu, tak na terénním polygonu. Chybět nebude ani občerstvení.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Mgr. Jana Jílková / produkce a marketing fóra / jana.jilkova@cerna-louka.cz / +420 606 035 557

Doporučujeme