Elektromobilita a spravedlivá zelená transformace

Byznys pro společnost Vás zve na další unikátní setkání v rámci kulatého stolu pod názvem Elektromobilita a spravedlivá zelená transformace.

Datum konání
18.10.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Hyundai, Průmyslová zóna Nošovice, Hyundai 700/1, Nižní Lhoty
Další akce v kategoriích

Akci organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci se společností Hyundai Motor Manufacturing Czech v rámci série otevřených debat odpovědného byznysu se stakeholdery udržitelnosti a veřejnou správou pod názvem Odpovědné a inovativní Česko.

Jak se elektromobilita rozvíjí v ČR ve srovnání s jinými zeměmi EU? Jaké jsou aktuální praxe, plány a zkušenosti automobilového průmyslu v kontextu Průmyslu 4.0 a 5.0? Jaké příležitosti, ale i rizika, může mít postupné rozšiřování elektromobility v ČR?

Jak se na to odpovědné firmy z automotive připravují? Mění se také tzv. car fleet firem v ČR, které jsou právě největšími zákazníky prodeje nových automobilů? Proč je vhodné vozový park elektrifikovat a jaká jsou úskalí? Jak probíhá dialog mezi veřejnou správou, samosprávou a odpovědným byznysem v kontextu elektromobility?

Program kulatého stolu:

 • Úvodní blok kulatého stolu přinese vystoupení členů top managementu společnosti Hyundai, kteří představí a budou prezentovat zkušenosti s rozvojem elektromobility v ČR a jejich pohled na aktuální trendy automobilového průmyslu i v kontextu „Zelené dohody pro Evropu“.
 • Druhý blok nabídne společnou diskuzi odpovědných firem, zástupců a zástupkyň veřejné správy, místní samosprávy a dalších zajímavých osobností z celé této komplexní odborné oblasti. Budeme debatovat také o směřování automobilového průmyslu včetně role a potenciálu elektromobility. Jak další vývoj ovlivní celé odvětví automobilismu v ČR? Jaký je potenciál pro využití elektromobility v ČR? Jak by měly být podporovány a motivovány firmy, municipality či samotní občané v kontextu rozvoje elektromobility? Jak mohou pomoci odpovědné firmy a jak rozvíjet otevřenou a inspirativní debatu o elektromobilitě zejména s veřejnou správou? Jaké další inovativní technologie mohou sehrát zásadní a důležitou roli ve změnách v automobilovém průmyslu?

Přednášející:

V programu kulatého stolu také vystoupí nebo jsou pozváni:

 • Martin Saitz – generální ředitel Hyundai Motor Czech
 • Marek Trešl – marketingový ředitel Hyundai Motor Czech
 • Petr Michník – vedoucí subdivize Administrativy Hyundai Motor Manufacturing Czech
 • Jan Rafaj – prezident Svazu průmyslu a dopravy a generální ředitel společnosti Heimstaden Czech
 • Monika Ladmanová – vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR
 • Luděk Niedermayer – poslanec Evropského parlamentu (TBC)
 • Pozvány jsou další zajímavé osobnosti z řad byznysu, veřejné správy a samosprávy a dalších relevantních institucí.

Diskutovat u kulatého stolu budou zástupci a zástupkyně odpovědných firem, státní a veřejné správy, profesních svazů či akademické obce.

Informace:

 • Akce je otevřená všem zájemcům nejen z řad členských firem, bude prezenční a jednacím jazykem je čeština.
 • Předpokládaný počet účastníků prezenčně: 30 – 40 míst
 • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Pavel Štern / stern@byznysprospolecnost.cz / +420 607 919 028

Doporučujeme