Engaged Investments

České startupové prostředí nabírá na síle. Dokazuje to i mezinárodní investiční konference Engaged Investments.

Datum konání
24.10.2023 - 25.10.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Kaiserštejnský palác, Praha
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Akce kvůli velkému zájmu letos poprvé nabídne program rozdělený do dvou dnů.

Organizátoři očekávají tři stovky účastníků. Na prestižní události v Praze se sejdou především andělští investoři, investoři do fondů a zástupci venture kapitálových fondů, kteří se zaměřují na startupy ze střední a východní Evropy. Exkluzivní akce, kterou již pátým rokem pořádá investiční skupina DEPO Ventures, přinese investorům hlubší vhled do problematiky startupového světa, rozšíří jejich znalosti a pomůže jim při posilování vzájemné spolupráce.

Program:

  • Prvnímu dni konference vévodí Veletrh startupů, během něhož se představí několik desítek startupů od zúčastněných investorů. Zakladatelé budou mít možnost prezentovat své projekty a zároveň se na stánku setkat s možnými investory. Na stáncích se představí také andělské networky, fondy rizikového kapitálu a partneři, například agentura na podporu podnikání a investic CzechInvest.
  • Druhý den konference bude na rozdíl od úvodního dne určen primárně investorům. Nabídne panelové diskuse a rozhovory, jejichž cílem je otevřít aktuální témata, která ovlivňují svět venture kapitálu. Dají se očekávat rozmanité a inspirativní debaty od zkušených investorů z Česka i dalších evropských zemí. Jejich jména bude DEPO Ventures postupně oznamovat. V předchozích letech debatovali například partner Credo Ventures Ondřej Bartoš, spoluzakladatelka estonského fondu Honey Badger Capital Helery Pops či andělský investor a předseda lotyšského andělského networku LatBAN Cyril Golub.
  • Vedle panelových diskuzí budou v menších sálech druhý den probíhat také workshopy a kulaté stoly, které se zaměří na konkrétní oblasti a trendy v investování, například na investování do fondů s impaktem, tedy celospolečenským dopadem, nebo na specifika fondů v oblasti vojenství a obranného průmyslu či spacetechu, tedy vesmírných technologií – o nich budou hovořit lidé z Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Důležitým tématem bude také oblast podpory investic v Česku i za hranicemi. S lidmi z venture kapitálových fondů o tom budou debatovat zástupci Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
  • Engaged Investments rovněž nabídne doprovodný program během celého týdne. Proběhne například setkání zakladatelů z portfolia DEPO Ventures, brunch pro ženy-investorky organizovaný litevským fondem Baltics Sandbox, snídaně se zahraničním fondem či večerní akce od českého fondu J&T Ventures. Na dvoudenní program záměrně navazuje akce Disraptors, která se ve srovnání s konferencí Engaged Investments zaměřuje na startupy.

Více informací ke konferenci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor

Doporučujeme