Expo 2025

Světová výstava Expo 2025 se uskuteční od 13. dubna do 13. října 2025 v Ósace.

Datum konání
13.04.2025
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Japonsko Japonsko
Místo konání
Ósaka
Další akce v kategoriích

Výstava představí talentované a kreativní Česko.

Na přípravě a zajištění prezentace Česka budou spolupracovat také agentura CzechTourism a Kancelář generálního komisaře, která je od letošního ledna součástí sítě Českých center.

Memorandum o spolupráci minulý týden podepsali ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a generální komisař ČR pro EXPO 2025 Ondřej Soška. A to během setkání partnerů české účasti v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě. Na akci zazněly také novinky týkající se příprav, mimo jiné došlo k odhalení skleněné miniatury českého pavilonu.

Japonsko bude světovou výstavu hostit už potřetí v historii. Jako hlavní téma si pro EXPO 2025 zvolilo Vytváření budoucí společnosti pro naše životy. Podtématy pak jsou Ochrana životů, Posilování životů a Spojování životů. Zúčastnit se má 153 zemí a osm mezinárodních organizací.

Memorandum počítá se spoluprací při zajišťování propagace a vytváření image Česka jako atraktivní turistické destinace. Obě podepsané organizace také budou podporovat zřízení přímého leteckého spojení mezi Českem a Japonskem a zvyšování návštěvnosti Česka, a to jak ze strany domácích, tak zahraničních turistů.

Česká republika se jako samostatný stát zúčastní světové výstavy EXPO pošesté.

Více informací

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Jana Kohoutová / jana.kohoutova@expo2025czechia.com / +420 720 965 969

Doporučujeme