Flora Olomouc – Hortikomplex 2023

Velkolepá tradiční přehlídka a prezentace českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny Flora Olomouc – Hortikomplex proběhne ve dnech od 5. do 8. října 2023.

Datum konání
05.10.2023 - 08.10.2023
Typ akce
Veletrh, výstava
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Výstaviště Flora Olomouc, Wolkerova 37/17, Olomouc
Další akce v kategoriích

Součástí podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex budou mimo jiné i velké Podzimní zahradnické trhy či festival gastronomie nápojů Olima. Hlavním lákadlem výstavy a veletrhu bude hlavní expozice v pavilonu A.

Flora Olomouc – Hortikomplex tak poskytne velkorysý prostor pro prezentaci špičkových zemědělských výpěstků od českých a moravských producentů ovoce a zeleniny.

Samotné veřejné prezentace a zviditelnění českých a moravských výpěstků v očích tisíců návštěvníků podzimní výstavy má pak i ekologický rozměr, neboť podpora odbytu tuzemských výpěstků přináší – oproti ovoci a zelenině z dovozu – životnímu prostředí nižší uhlíkovou stopu a také zajištění další péče o krajinu v České republice.

Součástí akce je i tradiční soutěž ve vaření marmelád Flora džem a výrobě moštů Flora mošt. Do obou soutěží se můžete přihlásit do 15. září 2023.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Zuzana Chalupová / Manažerka projektu / chalupova.zuzana@flora-ol.cz / +420 603 881 316

Doporučujeme