From Farm To Fork

Konference From Farm To Fork, která se zabývá kvalitou a bezpečností v celém potravinovém řetězci, se uskuteční dne 26. září 2022 v Praze.

Datum konání
26.09.2022
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
ČSVTS, Novotného lávka 200/5, Praha 1
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Vystoupí na ní zástupci retailu, Ministerstva zemědělství ČR, Svazu Obchodu a cestovního ruchu ČR, Agrární komory České republiky, Potravinářské komory České republiky a dále se připojí odborníci z kontrolních orgánů Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy České republiky.

Záštitu nad konferencí převzal ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Konferenci již tradičně pořádá Česká společnost pro jakost, z. s. ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR.

Určení:

Konference From Farm to Fork je určena odborné veřejnosti, představitelům zemědělských a potravinářských podniků, zástupcům obchodních řetězců i pracovníkům dozorových či certifikačních orgánů – tj. všem, kteří se zabývají kvalitou a bezpečností potravin, rovněž tak souvisejícími oblastmi (zejména společenská odpovědnost, udržitelnost).

Program:

  • První blok konference bude věnovaný informacím od zainteresovaných stran. Petr Kopáček ze Svazu obchodu a cestovního ruchu představí Aktuální výzvy v oblasti udržitelnosti pro retail, za Ministerstvo zemědělství České republiky vystoupí Jitka Götzová, ředitelka odboru bezpečnosti potravin na téma Udržitelnost v zemědělství a potravinářství.
  • Celá jedna část konference bude věnována kvalitě a bezpečnosti – především kontrolám kvality a bezpečnosti a systémům řízení. V této části dostanou slovo Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa, které představí výsledky kontrol za poslední období. Dalšími tématy bude falšování potravin, GFSI standardy v potravinářství a nové požadavky certifikace GLOBALG.A.P. verze 6.
  • Třetí blok bude patřit přístupům obchodních řetězců, které se zaměří především na novinky z oblasti udržitelnosti. V rámci této části se představí zástupci všech významných řetězců.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
David Kubla, DiS. / kubla@csq.cz / +420 221 082 636

Doporučujeme