High Level EABF Green Talk panel: Urychlení partnerství mezi EU a Afrikou při přechodu na zelenou energii v Africe

Dne 16. dubna 2021 od 14:00 do 16:00 se bude konat obchodní fórum zaměřené na zelené investice do Afriky High Level EABF Green Talk panel: Urychlení partnerství mezi EU a Afrikou při přechodu na zelenou energii v Africe.

Datum konání
16.04.2021
Typ akce
Fórum
Země určení
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Tato online událost spojí podnikatelskou komunitu a veřejné subjekty na vysoké úrovni a bude zaměřena na stimulaci investic potřebných na africkém kontinentu k rozvoji energetických systémů pro udržitelný rozvoj. Cílem akce je zapojit podniky do partnerství mezi EU a Afrikou při přechodu na zelenou energetiku a online platforma je určená pro networking, sdílení zkušeností mezi B2B, B2G. Úvodní slova přednesou následující řečníci:

  • Amani Abou-Zeid, komisař pro infrastrukturu a energetiku, Komise Africké unie
  • Augusto Santos Silva, ministr zahraničních věcí, Portugalsko
  • Frans Timmermans, výkonný viceprezident, EK

Po úvodních slovech bude následovat kulatý stůl moderovaný Kandeh Yumkellou, spolupředsedou Africa Europe Foundation Strategy Group on Energy a představí policy makery, bankéře pro rozvojová témata a CEOs z EU a Afriky, aby diskutovali o přechodu zelené energie na kontinent. Kulatého stolu se zúčastní Koen Doens (Evropská komise) a svou účast potvrdili generální ředitel La Camera (IRENA), viceprezident Fayolle (EIB), viceprezident Kanina Kariuki (AfDB), Francesca Starace (ENEL) a Linda Davis (Giraffe).

Akce bude milníkem v rozšíření role EABF – EU Africa Business Forum, kdy z jednorázové akce před summitem se přesune na trvalejší platformu EU – Afrika soukromého sektoru pro soukromý sektor a dialog s veřejným sektorem.

Akce je spolupořádána EK, Africkou unií a portugalským předsednictvím.

Na tuto událost naváže další follow-up akce Digital Marketplace for Green Energy Transition, která se uskuteční ve dnech od 20. do 21. dubna 2021.

Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Lucie Varvařovská / varvarovska@mpo.cz

Doporučujeme