Industry SHUV.0

Seminář Industry SHUV.0: proč průmysl potřebuje společenské vědy se koná dne 20. října 2022 v rámci Dne Technologické agentury ČR 2022.

Datum konání
20.10.2022
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Kampus Hybernská, Hybernská 998/4, Praha 1 / online
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Na společném setkání se zaměříte na ukázky přínosů zapojení společenských, humanitních a uměleckých oborů (SHUV) do interdisciplinárního aplikovaného výzkumu. Ukážete si příklady dobré praxe a pokusíte se definovat další oblasti přínosů SHUV oborů pro českou společnost a hospodářství.

Program:

  • Situace SHUV v ČR, budoucí směřování podpory SHUV v návaznosti na EU, přínos SHUV pro průmysl (Matúš Šucha, člen předsednictva TA ČR)
  • Příklady dobré praxe (řešitelé projektů TA ČR: Etika provozu autonomních vozidel, Výzkum v oblasti digitalizace našívání skleněných komponentů na textil, Výcvik zaměřený na zvyšování připravenosti policistů pro psychicky a komunikačně náročné situace pomocí virtuální reality)
  • SHUV v průmyslu (Matúš Šucha, člen předsednictva TA ČR; Marcel Kraus, odborník na výzvy a příležitosti 21. století; Lukáš Trčka, jednatel Technologického inovačního centra a odborník na kreativní průmysl )
  • Diskuse

Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Veronika Dostálová / tisková mluvčí TA ČR / veronika.dostalova@tacr.cz

Doporučujeme