Infoday k aktuálním výzvám programu Digitální Evropa

Ministerstvo průmyslu a obchodu vás zve ve středu 15. prosince 2021 od 13:00 do 15:00 na online infoday k aktuálním výzvám programu Digitální Evropa přehled aktuálních výzev.

Datum konání
15.12.2021
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Program Digitální Evropa je prvním programem EU, jehož cílem je urychlit obnovu a podpořit digitální transformaci Evropy. Nástroj, který je součástí víceletého finančního rámce EU a vztahuje se na období 2021 – 2027, poskytne finanční prostředky na projekty v pěti klíčových oblastech: vysoce výkonné počítače (HPC), umělá inteligence (AI), kybernetická bezpečnost, pokročilé digitální dovednosti a zajištění širokého využití digitálních technologií v celé ekonomice a společnosti.

Program je připraven tak, aby přinesl výsledky výzkumu digitálních technologií ve prospěch evropských občanů a podniků, zejména malých a středních podniků. Investice v rámci programu Digitální Evropa podporují dvojí cíl Evropské unie, kterým je ekologický přechod a digitální transformace a rovněž posiluje i odolnost a otevřenou strategickou autonomii EU.

Cíl:

Cílem události je seznámit účastníky s programem jako celkem, schválenými pracovními programy pro roky 2021 – 2022 a s aktuálně vyhlášenými výzvami Evropské komise a informovat zainteresované subjekty o příležitostech, jak zapojit Českou republiku do širokého nasazování nových technologií na trh spolu s posílením otevřené strategické autonomie EU, jako jednoho z hlavních cílů programu Digitální Evropa.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor

Doporučujeme