IT ve finančnictví – Bankovní identita na startovní čáře

Dne 3. listopadu 2020 od 09:00 do 15:00 proběhne online konference, která se bude věnovat tématům Bankovní identita v souvislostech, První zkušenosti z implementace BI a Role service providerů.

Datum konání
03.11.2020
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Bankovní identita přinese revoluci v digitalizaci klientských procesů pro soukromý i veřejný sektor. Jak se na tyto procesy připravují nejen banky, ale také systémy eGovernmentu jako je Národní bod pro identifikaci a autentizaci (NIA) a jaké budou jejich dopady ve spojení se zákonem o právu na digitální službu? Jak a kdy budete moci BankID využít a jaké příležitosti a benefity přináší? Seznamte se se zkušenostmi z prvních implementačních projektů, poslechněte si nejnovější informace z úst odborníků, kteří se přímo podílejí na vzniku tohoto projektu.

Obsah:

  • Právní rámec, do něhož je bankovní identita zasazena, objasní hned z kraje konference Josef Donát, partner advokátní kanceláře Rowan Legal. Kromě rekapitulace základních pojmů a principů bankovní identity se příspěvek bude věnovat přístupu do základních registrů, elektronickému podepisování a praktickým zkušenostem z prvních implementačních projektů.
  • Druhý řečník, Filip Haering ze společnosti Bankovní identita a. s., účastníkům přiblíží jak a kdy budou moci využít bankovní identitu ve svých službách. Představení řešení pro plnohodnotnou integraci bank a třetích stran na Bankovní identita a. s., Národní bod pro identifikaci a autentizaci („NIA“) a Informační systém základních registrů „ISZR“si za své vzal třetí z prezentujících, Radomír Pravda.
  • Jednoduchý pohled na bankovní identitu z pozice digitální banky nabídne Ján Labant, Digital Product Owner z Moneta Money Bank. Jaký je význam distančních metod identifikace v průběhu aktuální situace? Co může přinést bankovní vizitka? Těmito a dalšími otázkami se bude prostřednictvím use case v sektoru hazardních her zabývat František Carbol ze společnosti Sazka a. s.
  • Bohatý program konference uzavře panelová diskuse zástupců bank, service providerů a společnosti Bankovní identita a. s. Hlavním předmětem zájmu panelistů bude bankovní identita v praxi. Jaké jsou největší překážky v implementaci bankovní identity? Kde vznikají největší otázky a nejasnosti? A kde naopak hledat největší příležitosti a benefity? Diskusí bude provázet Jan Tomíšek,vedoucí advokát kanceláře Rowan Legal.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ info@exponet.cz / +420 226 066 933

Doporučujeme