10 let Východního partnerství: ekonomická konvergence a obchodní příležitosti

Akci zahájí předseda Senátu Parlamentu ČR J. Kubera, předseda vlády ČR A. Babiš a ministryně průmyslu a obchodu ČR M. Nováková. Dále vystoupí prezident Hospodářské komory ČR V. Dlouhý a ministři jednotlivých zemí „Východního partnerství“ – Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavska a Ukrajiny. Druhý den konference se pak uskuteční panelové diskuse k jednotlivým zemím, přičemž se české firmy mohou rovněž registrovat na následný networking s oficiálními představiteli jednotlivých zemí a podnikatelskými delegacemi příslušných zemí.

Datum konání
16.04.2019 - 17.04.2019
Typ akce
Seminář
Místo konání
Praha 1, Politických vězňů 913/12
Další akce v kategoriích

Ve dnech od 16. do 17. dubna 2019 proběhne v Praze konference na téma 10 let Východního partnerství: ekonomická konvergence a obchodní příležitosti.

Východní partnerství je platformou Evropské unie pro posilování vzájemné spolupráce s jejími východními sousedy Arménií, Ázerbájdžánem, Běloruskem, Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou. Tato iniciativa představuje jeden z nejvýznamnějších výstupů českého předsednictví v Radě Evropské unie v roce 2009. V letošním roce si připomínáme 10. výročí od vzniku Východního partnerství. Za těchto 10 let jsme v prohlubování spolupráce s našimi východními partnery zaznamenali mnoho úspěchů, zejména v obchodně-ekonomické oblasti. Vzájemnému obchodu výrazně pomáhají prohloubené a komplexní dohody o volném obchodu s Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou. Businessu rovněž pomáhá například proces vízové liberalizace a facilitace či aktivní spolupráce v oblasti energetiky.

Informace:

  • Účast na akci je zdarma, je však podmíněna registrací 
  • Registrovat se můžete nejpozději do 21.3.2019.
  • Registrovat se můžete buď jen na jeden den konference či na oba dva dny. Pokud budete mít zájem o networking s oficiálními představiteli a firmami z jednotlivých zemí, označte je prosím v přihlašovacím formuláři. Jednací jazyk je Aj.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ leinerova@komora.cz

Doporučujeme