Kybernetická bezpečnost: posílení kapacit EU

Debata na téma Kybernetická bezpečnost: posílení kapacit EU proběhne dne 20. června 2023 od 16:00 do 18:00 v Praze i online.

Datum konání
20.06.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1 / online
Další akce v kategoriích

Evropská komise 18. dubna 2023 představila balíček legislativy pro posílení kybernetické bezpečnosti, jehož součástí je i Akt o kybernetické solidaritě. Nařízení reaguje na nedostatečné kyberneticko-bezpečnostní kapacity EU, má za cíl zefektivnit odhalování hrozeb a incidentů, posílit stávající mechanismus spolupráce, rozšířit povědomí o této problematice a zlepšit připravenost kritických subjektů a podniků v celé EU. Akt má také přispět k zajištění zabezpečeného digitálního prostředí pro občany a podniky, a posílit ochranu základních služeb, jako jsou nemocnice a další veřejné služby. S odhalováním hrozeb by měl pomoci nový „evropský kybernetický štít“ založený na infrastruktuře národních a přeshraničních bezpečnostních operačních středisek (SOCs) v celé EU.

Zaměření:

V rámci debaty budete společně hledat odpovědi na tyto otázky:

  • Co nového přináší Akt v oblasti kybernetické bezpečnosti a jak se doplňuje s dalšími evropskými opatřeními?
  • Co znamená nová kybernetická legislativa pro české firmy? Jak může přispět k jejich prosperitě a bezpečnosti? Jaké nové pří-ležitosti a povinnosti z legislativy pro firmy vyplynou?
  • Jak navržená legislativa vyhovuje firmám ? Co by případně změnily a v čem vidí možné výzvy při jejím provádění v praxi?

Přednášející:

  • Evžen Tošenovský, poslanec, Evropský parlament
  • Jan Míča, digital leader, Zastoupení Evropské komise v ČR
  • Lukáš Kintr, ředitel, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB)
  • Martina Chitu, zástupkyně ředitele sekce kybernetické bezpečnosti, Deloitte
  • Aneta Zachová, moderátorka, Euractiv.cz

Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Pavel Zelenka, MBA / Director, Czech Business Representation to the EU – CEBRE/ CzechTrade Brussels / pavel.zelenka@czechtrade.cz / +32 493 82 54 73

Doporučujeme