Law Fit 2024

Regulace, nebo přeregulace? To je tématem letošního jubilejního desátého ročníku konference Law Fit, která spojuje svět práva a informačních technologií.

Datum konání
27.05.2024 - 28.05.2024
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Fakulta informačních technologií ČVUT, Thákurova 9, Praha 6
Další akce v kategoriích

Konference se koná ve dnech od 27. do 28. května 2024, je určena pro širokou odbornou veřejnost a vstup je po registraci zdarma.

Digitální prostor byl ještě před třiceti lety téměř neregulován. V dnešní době se naopak jen málokdo orientuje v předpisech, které se na něj vztahují. Pozornost veřejnosti si v posledních letech získala regulace osobních údajů nebo kybernetické bezpečnosti. Tato dekáda je však poznamenána dalšími více jak třiceti předpisy, které dopadají na oblasti digitálních služeb, e-commerce, telekomunikací nebo elektronických přístrojů. Regulují se nově i neosobní údaje, systémy využívající umělou inteligenci, nebo on-line tržiště.

Jak se dá s takovou přemírou regulace vyrovnat? Potřebujeme národního koordinátora, který by agendu celkově zpřehlednil a učinil více srozumitelnou? Jak s regulací bojuje například úprava umělé inteligence? Na to se pokusí odpovědět letošní ročník konference Law Fit, kterou již podesáté pořádá FIT ČVUT v Praze ve spolupráci s Centrem práva, technologií a digitalizace Právnické fakulty Univerzity Karlovy (PF UK).

Oproti předchozím ročníkům bude konference rozdělena do dvou dnů. V pondělí 27. května proběhne na FIT ČVUT v tradičním konferenčním formátu. V úterý 28. května naváže v prostorách PF UK velkou diskusí o právu být offline.

Konferenci tradičně navštěvují nejen právníci a specialisté z IT, ale též zaměstnanci státní správy či akademická obec.

Registrace na konferenci

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Ivana Macnarová / PR oddělení, Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze / Ivana.Macnarova@fit.cvut.cz / +420 224 359 819

Doporučujeme