Letecký a kosmický průmysl – příležitosti pro české firmy nejen v USA a Kanadě

Ministerstvo zahraničních věcí ČR organizuje ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno webinář Letecký a kosmický průmysl – příležitosti pro české firmy nejen v USA a Kanadě, který se bude konat ve čtvrtek 6. května 2021 od 15:00.

Datum konání
06.05.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Kanada Kanada
Spojené státy americké Spojené státy americké
Místo konání
online
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Určení:

Webinář je určený českým firmám a podnikatelům ze všech regionů.

Obsah:

  • V úvodu webináře se bude sektoru aerospace věnovat hlavní ekonom Ministerstva zahraničních věcí ČR Marek Pyszko, který představí potenciálně zajímavé cílové země pro tyto obory z pohledu českého exportu. Odbor ekonomické diplomacie následně přiblíží projekty, které na podporu aktivit českých firem v tomto odvětví realizuje.
  • Krajský exportní specialista Oto Hrdlička pak představí služby RHK Brno na podporu internacionalizace a související akce a projekty určené především pro podnikatele z Jihomoravského kraje.
  • Petr Tomášek z Moravského leteckého klastru (MLK) představí dlouhodobé aktivity MLK v tomto regionu a příležitosti u cílových zákazníků. Seznámí s evropským projektem, který do těchto států cílí a také možnosti propagace a organizace business misí.
  • Na webináři následně vystoupí vedoucí obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví ČR ve Washingtonu Jiří Janíček, ekonomický diplomat generálního konzulátu ČR v Chicagu Tomáš Trnka a ekonomický diplomat velvyslanectví České republiky v Ottawě Jan Kubačka, kteří budou prezentovat konkrétní obchodní příležitosti v sektoru aerospace a představí také nejvýznamnější akce v regionu, na které se mohou české firmy přihlásit.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Zuzana Gamrotová / zuzana_gamrotova@mzv.cz / +420 224 182 846

Doporučujeme