Matky a otcové vítáni 2024

9. ročník konference Matky a otcové vítáni 2024 proběhne dne 23. dubna 2024 v Praze.

Datum konání
23.04.2024
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
reprezentativní prostory České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Bude otevřeno důležité společenské téma – možnosti zkrácení rodičovské dovolené v České republice. Konference se věcně a na základě dat, zkušeností zaměří na pozitivní přínosy a příležitosti zkrácení rodičovské dovolené pro český trh práce a společnost.

V úvodní části programu budou představeny zkušenosti s rodičovskou dovolenou ze Švédska. Švédská praxe je v tomto ohledu velmi inspirativní, protože systematicky podporuje sdílené rodičovství, tedy matky a otce na rodičovské dovolené. Tomu odpovídá i výše finančního příspěvku pro oba rodiče během rodičovské dovolené včetně podpory dalšího kariérního a profesního rozvoje. Budete debatovat o možnostech, jak bychom mohli zkušenosti švédské praxe přenést do našeho prostředí a jak by mohl vypadat finanční model podpory rodičů během rodičovské dovolené.

Zaměříte se také na stávající praxi firem, z nich mnohé mají již dnes zavedené politiky podpory rodičů, zejména žen-matek včetně jejich dřívějšího návratu do práce. Podíváte se, jakou podporu nabízí stát a jak může zaměstnavatele podporovat a motivovat. Je potřeba prohloubit dialog státu a odpovědných zaměstnavatelů v rámci podpory rodičů v práci. Diskuse se povede zejména k tématům:

  • Proč ČR nadále udržuje systém rodičovské dovolené v délce obvyklých 3 let?
  • Proč tak málo reflektujeme, že systém vytlačuje tisíce žen-matek z pracovního trhu a ztěžuje jim jejich návrat a další kariérní růst?
  • Proč tak málo mužů-otců čerpá v ČR rodičovskou dovolenou?
  • Proč nevytvoříme pro ženy-matky vhodné podmínky na dřívější návrat do práce než za 3 roky včetně podpory předškolní péče o děti?
  • Jaké jsou přínosy dřívějšího návratu rodičů, zejména žen-matek, do práce nejen pro firmy, ale i samotné rodiče?
  • Jaké mohou být společenské přínosy, že na rodičovské dovolené bude více otců, než je tomu v ČR doposud?

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ info@byznysprospolecnost.cz

Doporučujeme