Doprovodná podnikatelská mise prezidenta republiky do Čínské lidové republiky

Ve dnech od 23. do 29. dubna 2019 proběhne doprovodná podnikatelská mise prezidenta republiky Miloše Zemana do Čínské lidové republiky. Podnikatelská delegace bude vedena prezidentem HK ČR Vladimírem Dlouhým.

Datum konání
23.04.2019 - 29.04.2019
Typ akce
Mise
Místo konání
,
Další akce v kategoriích

Na misi, která se uskuteční speciálním letadlem, podnikatelé doprovodí prezidenta republiky při jeho oficiální návštěvě ČLR u příležitosti konání Belt and Road Forum. V plánu je uspořádání Česko-čínského podnikatelského fóra s bilaterálními jednáními mezi českými a čínskými firmami v Pekingu. Předpokládáme taktéž další podnikatelské fórum s bilaterálními jednáními v municipalitě Tianjin provincie Hebei. V rámci B2B mají účastníci jednání možnost navázat kontakt s novými čínskými partnery nebo rozvinout kontakt s těmi stávajícími. Kromě diskuze se zástupci Zastupitelského úřadu v Pekingu o podnikání v Číně jsou v jednání mj. návštěvy Beijing Expo, vybraných průmyslových zón a setkání s jejich představiteli.

Čína, nejlidnatější ekonomika světa, zastává druhé místo na žebříčku zemí dle HDP, přičemž při současném růstu přibližně 7 % HDP ročně se dotahuje na vedoucí ekonomiku světa, USA. Vedle ekonomického růstu se ČLR posunuje i v hodnocení Světové banky a statistiky Ease of Doing Business. Pro české firmy a podnikatele pak Čína skýtá celou řadu obchodních příležitostí zejména v civilním leteckém průmyslu, důlním, těžebním a ropném průmyslu, energetickém a strojírenském průmyslu, ICT, zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu, zemědělském a potravinářském průmyslu a v neposlední řadě i v železniční a kolejové dopravě.

Informace:

  • Záloha na účastnický poplatek:
    • pro členy HK ČR: 2 134,- EUR
    • ostatní: 2 347,- EUR
  • Účastnický poplatek zahrnuje: ubytování se snídaní, podíl na místních transferech, podíl na cateringu, zajištění víza, organizace firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise.
  • Informace o misi a k přihlášení 

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ veselka@komora.cz

Doporučujeme