Nerůst a sociálně-ekologická transformace

První česká konference Nerůst a sociálně-ekologická transformace proběhne ve dnech od 8. do 11. září 2022 v Brně.

Datum konání
08.09.2022 - 11.09.2022
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Tržnice Brno, Zelný trh 14 – 16, Brno
Další akce v kategoriích

Sociální i environmentální problémy dneška spolu souvisí – jejich společným jmenovatelem je náš ekonomický systém, který upřednostňuje růst a zisk na úkor naplňování potřeb většiny lidí a přírody. Materiálně růst nelze donekonečna. Ale co s tím, když náš ekonomický i společenský systém na růstu závisí?

Pojďte společně přemýšlet i společně snít. O dobrém životě – dostupném pro všechny – v rámci jedné planety.

Cíl:

Cílem konference je vytvořit prostor pro kladení zásadních otázek a společné hledání odpovědí napříč sférami akademie, občanské angažovanosti, politiky, odborů, umění i vzdělávání.

Obsah:

Program konference participativní formou představí vize, navrhované politiky, existující praktické příklady i možné strategie sociálně-ekologické transformace směřující ke spravedlivější a udržitelnější ekonomice a společnosti. To vše situované převážně do kontextu střední a východní Evropy s její historickou zkušeností i aktuální situací.

Na konferenci vystoupí čeští i mezinárodní hosté z ekonomické, politické, občanské i kulturní sféry. Program bude obsahovat ranní a večerní panelové diskuze, participativní i edukativní workshopy, doprovodný společenský program a taky výborné veganské jídlo od kolektivu Cocina Perdida.

Harmonogram je rozdělený do větších tematických celků – nerůst v kontextu střední a východní Evropy, nerůstové vize, politiky, praxe a strategie. V jejich rámci se dotkneme mnoha témat okolo sociálně-ekonomické transformace, radikální imaginace a transformativního designu. Představíte si například alternativní modely solidární a františkánské ekonomiky, budete diskutovat o participativním bydlení a o tom, co znamená nerůst pro etický byznys. Poslední den bude věnován participativnímu formátu Open Space, v rámci kterého přináší témata samotní účastníci a účastnice konference.

Registrace na akci

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor

Doporučujeme