NGI Fórum 2023

Ve dnech 15. a 16. listopadu 2023 se v Bruselu uskuteční důležité NGI Fórum 2023 pod hlavičkou Evropské komise.

Datum konání
15.11.2023 - 16.11.2023
Typ akce
Fórum
Země určení
Belgie Belgie
Místo konání
Blue Point, Brusel / online
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Akce bude setkání expertů, inovátorů a tvůrců, kteří budou diskutovat o vývoji a budoucnosti internetu se zaměřením na revoluční koncept tzv. digitálních společenství.

Téma:

Téma konference je zaměřeno na budoucnost: NGI Forum 2023: Odemykání potenciálu digitálních společenství slibuje, že se zde setkají výjimečné mozky, inovátoři a tvůrci změn, kteří budou diskutovat o vývoji budoucnosti internetu se zaměřením na revoluční koncept digitálních společenství.

Fórum NGI 2023 bude hybridní akcí, která se uskuteční v prostorách Blue Point v Bruselu a bude živě přenášena online. Fórum nabídne účastníkům z celého světa příležitost seznámit se s nejnovějším vývojem v digitálním prostředí. Tato akce slouží jako dynamické centrum pro vizionáře, tvůrce politik a technologické odborníky, kteří se mohou ponořit do zásadní části evropské digitální transformace.

Obsah:

Jádrem fóra bude koncept Digital Commons, který má klíčový význam pro podporu spravedlivého přístupu k informacím, podporu inovací a posílení digitální suverenity. Podstatou těchto tzv. digitálních společenství je společné vlastnictví informačních zdrojů a technologií. Již dnes tímto způsobem fungují internetové protokoly řízené mezinárodními institucemi a otevřenými standardy, či software s otevřeným zdrojovým kódem, který tyto protokoly umožňuje a který je často spravován komunitou. Funguje tak rovněž velká část klíčové informační vrstvy internetu, včetně např. Wikipedie.

Fórum NGI 2023 se bude zabývat různorodou škálou témat nezbytných pro přechod k internetu budoucnosti, včetně digitální identity, kvantového internetu, velkých jazykových modelů, webového vyhledávání, decentralizovaných sociálních médií a bezpečnosti dodavatelského řetězce otevřených zdrojů.

Kromě toho se druhý den večer budou konat workshopy zaměřené na řadu témat, od licencování a autorských práv až po etiku při vyhledávání a digitální identitu.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ contact@ngiforum2023.eu

Doporučujeme