Zdroj: CzechTrade

Právní abeceda pro podnikatele – od NDA po SLA a na co si dát pozor při přeshraničním styku

Se zkratkami jako jsou NDA, MSA, FWA, SOW či SLA se jistě většina z vás při navazování obchodní spolupráce setkala. Jste si ovšem jisti, že víte, co by měly obsahovat, jaké přinášejí důsledky, rizika a jak na ně reagovat?

Datum konání
13.06.2023
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Témata
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Seminář se bude praktickou formou věnovat právním aspektům přeshraničního obchodního styku a klade si za cíl seznámit posluchače s pojmy, se kterými se mohou často setkávat. Neopomeneme ani klauzule typu non-poaching a non-compete. Vysvětlíme si, proč samotné NDA není dostačující pro navázání obchodní spolupráce, jaký je rozdíl mezi smlouvou a objednávkou, anebo jaké důsledky mají často přehlížené doložky o volbě práva.

Cíl:

Cílem semináře je získání vyšší jistoty v základních právních konceptech a typových dokumentech mezinárodního obchodu, což vám umožní efektivněji vyjednávat s obchodními partnery u nás i v zahraničí.

Přednášející:

Martin Loučka a Martin Bartoň jsou advokáti specializující se na oblasti digitálních technologií, e-commerce a duševního vlastnictví se zkušenostmi z předních lokálních i mezinárodních kanceláří, které uplatňují v rámci své kanceláře martins‘. Mezi jejich klienty patří startupy i velké mezinárodní společnosti, kterým pomáhají nejen s nastavením businessu, ale i s vyjednáváním obchodních smluv, přípravou interní dokumentace, GDPR a nastavením a uplatňováním strategie ochrany duševního vlastnictví. Jsou zároveň autory četných odborných publikací v oblasti práva informačních technologií, ochranných známek a doménových jmen a věnují se i přednáškové činnosti.

Informace:

  • Své dotazy můžete zaslat prostřednictvím přihlášky nebo prostřednictvím chatu na akci
  • Den před konáním akce Vám bude e-mailem zaslán prolink pro vstup k připojení
  • K účasti potřebujete pouze PC, notebook či telefon s internetovým připojením
  • Účastníci se mohou aktivně zapojit prostřednictvím písemných dotazů nebo být pouze posluchači
  • Více informací a možnost přihlášení

Přílohy:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Barcalová Daniela / specialista exportního vzdělávání / daniela.barcalova@czechtrade.cz / +420 224 907 533

Doporučujeme