Opatření na hranicích Spojeného království po konci přechodného období

Místo konání:
online Česká republika
Země určení:
Velká Británie Velká Británie
Typ akce:
Pracovní setkání
Datum konání:
25. 11. 2020

Dne 25. listopadu 2020 od 09:00 do 13:00 proběhne virtuální Industry Day, na kterém budou diskutována opatření na hranicích Spojeného království po konci přechodného období, tj. od 1. ledna 2021.

Akce se bude účastnit britská mezivládní skupina Border Protocol and Delivery Group a zkušení úředníci z několika ministerstev britské vlády. V prezentacích se řečníci zaměří na přípravy na odchod Spojeného království z celní unie a vnitřního trhu EU v souvislosti s celními procedurami, importem a exportem zboží, potravin, živých zvířat, živočišných produktů a krmiva a rostlin. Věnovat se budou i dopadům na dopravní infrastrukturu zajišťující spojení Spojeného království s okolními zeměmi.

Cíl:

Cílem akce je prezentovat očekávané změny administrativních procedur, které by se mohly projevit napříč koncovými dodavatelskými řetězci poté, co Spojené království opustí celní unii a vnitřní trh EU. Účastníci budou mít příležitost položit otázky a sdílet své obavy a očekávané problémy s kvalifikovanými britskými úředníky.

Informace:

  • V tuto chvíli není možné garantovat simultánní tlumočení z angličtiny do češtiny.
  • V případě zájmu potvrďte svou účast registrací do 24. listopadu 2020. Pouze zaregistrovaní zájemci se budou moci akce zúčastnit.
  • Další informace
Pravidelné novinky e-mailem