Patenty a užitné vzory – právní ochrana technických řešení

Agentura pro podnikání a inovace ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví ČR zve všechny zájemce na akci s názvem Patenty a užitné vzory – právní ochrana technických řešení, která se koná v Brně 21. března 2023.

Datum konání
21.03.2023
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a, Brno
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Obsah:

Na začátku školení budete seznámeni Ing. Radkou Peňázovou z Agentury pro podnikání a inovace s možnostmi získání finanční podpory pro oblast ochrany průmyslového vlastnictví. Potom vás Mgr. Hana Churáčková, Ph.D., z Úřadu průmyslového vlastnictví ČR provede problematikou patentů a užitných vzorů. Pomocí jednoduchých ukázek si také prakticky vyzkoušíte vyhledávání v největší volně přístupné patentové databázi Espacenet. Vzdělávací akce může být přínosná nejen pro vynálezce a inovátory, kteří přemýšlejí o ochraně svého vynálezu, ale také pro firmy, podnikatele, studenty a další zájemce, kteří zjišťují stav techniky či hledají podněty pro výrobu nových produktů.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Martina Machátová / Odbor informačních služeb, oddělení studoven, Moravská zemská knihovna v Brně / machat@mzk.cz / +420 541 646 170

Doporučujeme