Podnikatelská mise do Zambie

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) si Vás dovoluje informovat, že ve dnech od 8. do 11. dubna 2024 se bude konat cesta předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila do Zambie s doprovodnou podnikatelskou delegací.

Datum konání
08.04.2024 - 11.04.2024
Typ akce
Mise
Země určení
Zambie Zambie
Další akce v kategoriích

Za Svaz průmyslu a dopravy ČR delegaci povede člen představenstva SP ČR Luboš Pavlas.

V Zambii, konkrétně v těžební oblasti Copperbeltu, jsou hlášena nová naleziště kritických surovin (vysoce kvalitní měď, kobalt, nikl) a očekává se rozšiřování organizované důlní těžby. V oblasti se plánuje také modernizace a výstavba zcela nového dopravního koridoru, což nabízí řadu příležitostí i pro české firmy.

Zambie je země politicky i ekonomicky stabilní, se strategickou polohou a zdroji nerostného bohatství, která se snaží o cestu růstu skrze udržitelnost, obnovitelné zdroje a ochranu přírody. Investiční příležitosti se nabízejí zejména v oblasti těžebního a zpracovatelského průmyslu, infrastruktury, technologií a cirkulární ekonomiky (více informací).

Na programu cesty proto bude účast české delegace na EU-Zambia Business Forum ve městě Kitwe v oblasti Copperbelt, podnikatelská fóra, B2B networking/matchmaking a další doprovodné programy v navštívených lokalitách, které umožní prohloubení a navázání kontaktů s místním podnikatelským prostředím. Na EU-Zambia Business Forum bude k dispozici český stánek pro možnost prezentace a vedení obchodních jednání.

Zaměření:

Prioritními sektory pro tuto podnikatelskou misi jsou důlní a těžební průmysl, dobývací technika, infrastrukturální celky a geologický průzkum, ale také energetika, zpracovatelský průmysl, udržitelné technologie, věda a výzkum či investiční příležitosti ve zmíněných oborech.

Předběžný harmonogram:

  • Pondělí 8. 4. 2024: odlet z Prahy, přílet do Lusaky
  • Úterý 9. 4. 2024: program tbc (jednání s místními partnery, možnost návštěvy podzemního dolu)
  • Středa 10. 4. 2024: účast na EU – Zambia Busines Forum v Kitwe, provincie Copperbelt; recepce při příležitosti návštěvy předsedy Senátu ČR
  • Čtvrtek 11. 4. 2024: účast na EU – Zambia Business Forum v Kitwe, provincie Copperbelt; odlet do Prahy

Informace:

  • Zálohová cena za účast v podnikatelské delegaci je 45 900 Kč včetně DPH, členové SP ČR mají 10 % slevu.
  • Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Ing. Ivana Javorová / Manažerka vnějších vztahů SP ČR / ijavorova@spcr.cz / +420 225 279 402

Doporučujeme