Pravidla zahraničního obchodu: DPH – vývoz zboží

Devátý ze série podzimních webinářů na téma Pravidla zahraničního obchodu tentokrát se zaměřením na DPH – vývoz zboží proběhne dne 15. listopadu 2021 od 10:00 do 13:00.

Datum konání
15.11.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Obchodujete se zahraničím nebo tuto možnost teprve zvažujete? Získejte základní přehled nebo si naopak přijďte prohloubit svoje znalosti. Využijte možnost předem položit přednášejícímu konkrétní dotaz.

Určení:

Vzdělávací akce je určena pro podnikatele, firmy a jejich pracovníky (např. nákupní a prodejní oddělení, logistické a ekonomické útvary, celní deklaranty, účetní, obchodníky připravující smlouvy se zahraničními partnery). Užitečné informace ocení i start-upy nebo firmy, které ještě nepůsobí za hranicemi ČR, ale o své expanzi teprve uvažují.

Obsah:

  • Vývoz zboží z pohledu celních předpisů a zákona o DPH, základ daně při vývozu zboží / statistická hodnota při dovozu zboží, DUZP a daňové doklady při vývozu zboží.
  • Podmínky pro uplatnění osvobození vývozu od DPH ve vazbě na elektronické celní řízení při vývozu.
  • Složitější případy vývozu (př. vývozy zboží dodávaného do třetí země s montáží nebo instalací, vývozy zboží prodávaného do jiných členských států EU, vývozy zboží propouštěného do režimu vývozu v jiném členském státě EU, umísťování zboží do svobodného pásma nebo skladu).
  • Praktické příklady obchodních transakcí.
  • Diskuse a odpovědi na dotazy účastníků.

Přednášející:

Marek Reinoha

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Miroslava Skrziszowská / konzultant, BIC Plzeň / m.skrz@bic.cz / +420 377 235 379

Doporučujeme