Přeshraniční poskytování služeb osobami samostatně výdělečně činnými

Spolu s volným pohybem osob, zboží a kapitálu patří volný pohyb služeb k jedné ze čtyř svobod a základním principům jednotného trhu EU.

Datum konání
14.02.2024
Typ akce
Seminář
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Přeshraničně lze služby v jiné zemi EU poskytovat dvěma způsoby:

  • zaměstnavatel vyšle své zaměstnance do jiné země, aby tam danou služby provedli
  • osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ) samy vyjedou a službu v jiné zemi poskytnou. Pro každou z těchto skupin se uplatňují poněkud jiná pravidla a odlišné procedury.

Praktický webinář, který je určený jak OSVČ, tak firmám, využívajících OSVČ jako své subdodavatele, se bude věnovat druhému způsobu, tj. přeshraničnímu poskytování služeb OSVČ. Účastníci budou seznámeni s pravidly pro daně z příjmu a DPH, pro povinné sociální a zdravotní pojištění či s ohlašovacími procedurami. Značný důraz bude kladen i na rozlišení, kdy se jedná o legální poskytování služeb OSVČ a kdy jde naopak o tzv. falešné podnikání – nelegální zaměstnávání.

Přednášející:

Přednášet bude RNDr. Jitka Ryšavá, jež se dlouhodobě zabývá poradenstvím v dané oblasti, na toto téma přednáší a je též autorkou pravidelně aktualizované publikace Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
B. Mudruňková / CRR ČR / barbora.mudrunkova@crr.cz / +420 225 855 313

Doporučujeme