Roadshow: Strojové učení a umělá inteligence

První díl pokračování Roadshow agentury CzechInvest a Národního centra průmyslu 4.0 se bude věnovat umělé inteligenci a strojovému učení.

Datum konání
17.03.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Umělá inteligence je označována za technologii budoucnosti a již dnes ovlivňuje naše každodenní životy více, než si uvědomujeme. Online nakupování a personalizovaná reklama na základě našeho nákupního chování, vylepšování internetových vyhledávačů a řazení relevantních výsledků, virtuální asistenti v našem telefonu či v zákaznických službách, strojové překlady psaného i mluveného textu, porovnávání fotografií a rozpoznávání obličejů – to všechno má na starosti umělá inteligence. I když název umělá inteligence neboli artificial intelligence svádí k domněnce, že stroje či počítače se učí přemýšlet, za jejich inteligentním uvažováním a chováním stojí samozřejmě algoritmy napsané lidmi.

Role průvodce tématem umělé inteligence se ujme Tomáš Mikolov, laureát Ceny Neuron za významný vědecký objev v oboru computer science 2018, který významně zdokonalil zpracovávání lidského jazyka počítačem a zásadně tak přispěl k rozvoji umělé inteligence. V minulosti pracoval pro takové technologické giganty, jakými jsou Google, Facebook nebo Microsoft a v současnosti působí jako vedoucí výzkumného týmu v rámci výzkumného centra RICAIP na CIIRC ČVUT v Praze, a v pořadu bude naším prvním hostem.

O možnostech praktického uplatnění umělé inteligence a strojového učení v průmyslu si budeme povídat s Dariou Hvížďalovou, partnerkou a spoluzakladatelkou společnosti Mainware z portfolia JHV Group, která se zaměřuje právě na AI v průmyslových aplikacích. Reálné aplikace založené na umělé inteligenci a strojovém učení na svých příkladech představí firmy které tyto aplikace vyvíjejí a přizpůsobují na míru požadavkům svých zákazníků – společnosti Kendaxa Development, 24 Vision a Born Digital. O výzkumu v oblasti autonomního řízení a parkování, které je postavené na využití AI, bude mluvit zástupce výzkumného týmu Valeo z R&D centra v Praze.

Další informace

Registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ +420 296 342 500

Doporučujeme