Spojené království – aktuality o brexitu a obchodní příležitostech

Dne 16. března 2021 od 14:00 proběhne webinář na téma Spojené království – aktuality o brexitu a obchodní příležitostech.

Datum konání
16.03.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Velká Británie Velká Británie
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Spojené království se k 1. 1. 2021 stalo třetí zemí. Přestože mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím byla uzavřena Dohoda o obchodu a spolupráci, řídí se obchod mezi oběma celky novým režimem, který zahrnuje nové celní procedury, hlášení a zvýšenou administrativu.

Nově zaváděná celní prohlášení je možno u většiny zboží odložit. Nový britský celní systém začne plně platit od 1. července 2021 (resp. pro živá zvířata a živočišné produkty od 1. dubna 2021). Celní deklarace, platby DPH, přípandě cel však bude nutno doložit zpětně.

Během webináře Vám ekonomická diplomatka české ambasády v Londýně Michaela Chrtová zprostředkuje nejaktuálnější informace o pravidlech a podmínkách pro obchodování mezi zeměmi Evropské unie a Spojeným královstvím. Zároveň se dozvíte informace o obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a aktuálním vývoji v souvislosti s pandemií.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Zuzana Gamrotová / Odbor ekonomické diplomacie / zuzana_gamrotova@mzv.cz / +420 224 182 846

Doporučujeme