Standby akreditivy v zahraničním obchodě

Dne 1. března 2021 od 09:00 do 16:00 proběhne v Praze seminář s názvem Standby akreditivy v zahraničním obchodě a Pravidla pro standby akreditivy: UCP 600a ISP98, problematické situace.

Datum konání
01.03.2021
Typ akce
Seminář
Země určení
Zahraničí
Místo konání
Grandior hotel Prague, Na Poříčí 42, Praha 1
Další akce v kategoriích

Praktický workshop zaměřený na podmínky standby akreditivů a využití standby akreditivů v praxi, určený pro pokročilejší uživatele standby akreditivů a záruk.

Obsah:

  • Seminář poskytuje ucelený pohled na problematiku standby akreditivů s důrazem na získání praktických znalostí.
  • Posluchači se seznámí s výkladem pravidel UCP 600 pro oblast standby akreditivů, relevantní Názory bankovní komise, rozhodnutími DOCDEX a některými zajímavými soudními rozhodnutími ve věci standby akreditivů.
  • Seminář se bude zabývat též standby akreditivy podle ISP98, především výkladem ustanovení, která představují odlišná pravidla od UCP 600.
  • Velký prostor bude dán různým podmínkám standby akreditivů, např. problematice podmínek odloženého vstupu v účinnost, podmínkám snižování či zvyšování zajištěnéé částky, podmínkám a způsobu uplatnění, ukončení platnosti standby akreditivů.
  • Přednášející poskytne mnoho příkladů a vzorů. Velký prostor bude věnován dotazům a diskusi.

Určení:

  • Tento seminář je určen pro podniky – zaměstnance firem využívajících standby akreditivy a bankovní záruky v jejich praxi, tj. vedoucí pracovníky v oblasti obchodu a financí, prodejce, specialisty připravující a realizující kontrakty, spolupracující s bankami apod.
  • Tento seminář je určen také pro bankovní specialisty – klientské pracovníky, kteří nabízejí bankovní služby klientům a pomáhají jim je správně využít. Dále i ostatním pracovníkům bank v oboru trade finance, např. začínajícím i pokročilým specialistům, vedoucím pracovníkům, právníkům, bankovním poradcům a dalším zájemcům.

Seminář bude zaměřen na nabytí praktických znalostí, tj. je postaven na příkladech a diskusi.

Přednášející:

Bc. Pavel Andrle, LL.M, tajemník Bankovní komise ICC ČR, poradce a lektor v oblasti Trade Finance

Informace:

  • Cena: 4 900 Kč (vč. 21 % DPH)
  • S ohledem na aktuální situaci související s pandemií COVID – 19 se semináře ICC ČR až do odvolání konají v malých skupinách nebo formou webináře. Aktuální forma bude účastníkům sdělena několik dnů před konáním semináře.
  • Přihlášení a další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Renata Filípková / filipkova@icc-cr.cz / +420 727 913 390

Doporučujeme