Stockholm Junior Water Prize

Mendelova univerzita v Brně bude začátkem června hostit národní kolo prestižní soutěže pro středoškoláky s názvem Stockholm Junior Water Prize, která spojuje středoškolské studenty se zájmem o vodu a její udržitelnost.

Datum konání
06.06.2022
Typ akce
Společenská akce
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Mendelova univerzita, Zemědělská 1665/1, Brno
Další akce v kategoriích

Každý rok tisíce studentů z více jak 30 zemí napříč celým světem soutěží o nejlepší práci, která přímo či nepřímo souvisí s vodou. Po čtvrtstoletí se soutěž poprvé dostává do České republiky.

Národní kolo se na Mendelu uskuteční v pondělí 6. června, kdy bude vyhlášen vítěz, který bude reprezentovat Českou republiku. Slavnostní vyhlášení SJWP se koná každoročně od roku 1997 a stalo se oblíbenou součástí Světového týdne vody, který probíhá od 23. srpna do 1. září. Finálového kola se účastní vítězové Národních soutěží a jejich práce pečlivě posuzuje porota složená z mezinárodních odborníků na oblast vody a její udržitelnosti. Cenu vítěznému studentovi nebo týmu studentů předává patronka ceny, švédská korunní princezna Viktorie.

Vítězkou SJWP pro rok 2021 se stala Američanka Eshani Jha, studentka střední školy Lynbrook High School v San José v Kalifornii. Zabývala se výzkumem, jak jednoduchým a nákladově efektivním způsobem odstranit kontaminující látky ze sladké vody.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
/ filip.cervinka@mendelu.cz / +420 725 280 417

Doporučujeme