Střed zájmu: Udržitelnost jako způsob existence

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem (IDU) a Studiem Alta ve dnech 12. a 13. září pořádá v nových prostorech Studia ALTA mezinárodní konferenci Střed zájmu: Udržitelnost jako způsob existence.

Datum konání
12.09.2023 - 13.09.2023
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Studio Alta, U Českých loděnic 4, Praha
Další akce v kategoriích

Cíl:

Cílem přednášek a panelových diskusí je porozumět významu udržitelnosti v kulturním sektoru a inspirovat konkrétními příklady. Praktické workshopy pomohou vytvořit strategie pro začlenění udržitelnosti do praxe.

Účastníci:

Hlavním hostem konference je zakladatelka a výkonná ředitelka mezinárodní neziskové organizace Ki Culture Caitlin Southwick (Nizozemí).

Dalším zahraničním expertem bude Ben Twist (Velká Británie), který́ se z ředitele divadla stal odborníkem na udržitelnost v kulturních organizacích. Založil a vede mezinárodně uznávanou organizaci Creative Carbon Scotland, která od roku 2011 cílí na uhlíkovou neutralitu v kultuře.

Večer se v rámci Talks představí deset osobností, zástupců organizací z různých uměleckých oborů, kteří nastíní svou práci a své zkušenosti s udržitelností. Řadu zajímavých podnětů přinesou např. poznatky art re use, loca architekti, festivalů Jeden svět a Rock for People, Muzea umění a designu Benešov či Studia ALTA.

Druhý den bude věnován třem odborným workshopům. Účastníci workshopu Budování udržitelné budoucnosti (Building Sustainable Futures) s Caitlin Southwick odejdou s konkrétním plánem, jak začít. Udržitelnosti při natáčení filmů se bude věnovat workshop Greenfilming: Teorie v praxi s Adamem Karáskem. Třetí workshop s Hannou Belz z Berlína ujasní, jaké mohou být První kroky k udržitelné organizaci (First Steps to a Sustainable Organisation).

Připravena je také prohlídka prostoru bývalého Panského pivovaru v Libni s výkladem architekta.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Simona Andělová / simona@2media.cz / +420 775 112 857

Doporučujeme