Summit Koncepce BIM 2022

Druhý ročník Summitu Koncepce BIM s podtituly Vládní přínos pro digitalizaci a rozvoj českého stavebnictví a Podpora rozvoje eGovernmentu v oblasti staveb proběhne online dne 24. února 2022 od 09:00 do 15:30.

Datum konání
24.02.2022
Typ akce
Fórum
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Akce bude vysílána živě a účastníci tak nepřijdou o možnost pokládat prezentujícím dotazy. Možnost porovnat si postup při zavádění metody BIM do praxe veřejných zadavatelů u nás i v Evropě a poslechnout si exkluzivní vystoupení zástupců veřejné správy z Evropy i Česka tak zůstane zachována. Registrovaní účastníci se budou moci aktivně účastnit živého přenosu 24. února 2022 mezi 9 a 15:30, případně si program přehrát kdykoli ze záznamu.

Mezi prezentujícími se přitom objeví taková jména jako předseda EU BIM Task Group Souheil Soubra či Adam Matthews, předseda Global BIM Network, které doplní Milena Feustel ze SRN a zástupce Estonska Jaan Saar.

Obsah:

Podobně jako v roce 2019, i letos sází Summit Koncepce BIM na rozdělení do čtyř hlavních bloků. Každý z nich bude zakončen panelovou diskusí s prostorem pro dotazy účastníků. Čeští přednášející budou k dispozici osobně v sále, ostatní budou připojeni živě, a tedy budou schopni reagovat na přímé dotazy. Alespoň částečně se tak podařilo zachovat důležitý sociální rozměr Summitu. Struktura bloků sází na osvědčený formát prvního ročníku.

Úvodní blok bude proto vyhrazen zástupcům nejvyšší úrovně veřejné správy. Společně s náměstkem Ministerstva průmyslu a obchodu Eduardem Muřickým či Zdeňkem Zajíčkem, poradcem premiéra vlády ČR pro e-government a IT, vystoupí také ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica a ředitel České agentury pro standardizaci Zdeněk Veselý. Program prvního bloku pak uzavře prezentace ředitele odboru Koncepce BIM Agentury ČAS Jaroslava Nechyby.

V navazujícím druhém bloku se účastníci mohou těšit na vystoupení předsedy EU BIM Task Group Souheila Soubry, zástupkyně ministerstva dopravy a digitální infrastruktury SRN Mileny Feustel, kterou bude následovat představení globální platformy Global BIM Network zastoupené jejím předsedou Adamem Matthewsem z Centre for Digital Build Britain a také Jaana Saara z ministerstva ekonomiky a komunikace Estonska.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Jan Lodl / Public Affairs, odbor Koncepce BIM, Česká agentura pro standardizaci / lodl@agentura-cas.cz / +420 724 397 060 lodl@agentura-cas.cz

Doporučujeme