Summit Koncepce BIM

Dne 18. listopadu 2021 proběhne v Praze 2. ročník konference, který seznámí účastníky se zkušenostmi státu a veřejné správy při zavádění Koncepce BIM.

Datum konání
18.11.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
PVA Expo, Beranových 667, Praha 9
Další akce v kategoriích

Ta umožňuje vytvoření takzvaného digitálního dvojčete stavby. Toto datum by si měli zapsat do svých diářů všichni, kdo se oblastí stavebnictví a provozem staveb zabývají. Opět totiž půjde o jediné setkání u nás pořádané společně zodpovědnými orgány státní správy a konající se za účasti zástupců veřejné správy z dalších evropských zemí.

Tak jako loni summit spolupořádá odbor Koncepce BIM České agentury pro standardizaci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Summit koncepce BIM je součástí plánu Czech – Country for the future.

Od pořádání summitu budeme mít k dispozici ještě rok k milníku 2022, kdy využívání metody BIM u všech nadlimitních veřejných zakázek v českém stavebnictví bude povinné.

Obsah:

  • Summit Koncepce BIM 2020 bude opět unikátní příležitostí seznámit se s novinkami při zavádění metody BIM do stavební praxe a také s chystanými kroky státní správy směrem k digitalizaci stavebnictví.
  • Důležitým tématem letošního ročníku tak bude i postup přípravy digitálního stavebního řízení, což je pro tento obor jeden z klíčových milníků.
  • Opět nebudou chybět ukázky konkrétních projektů, pozitivní zkušenosti od zástupců státní správy i soukromé sféry a v neposlední řadě také pohled na pokrok v zahraničí.

Z pohledu propojení zástupců státní správy z Česka i zahraničí se stavebníky je Summit koncepce BIM skutečně unikátní událostí nejen u nás, ale i v Evropě. Proto by na něm neměl chybět nikdo, kdo se tímto oborem zabývá.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Jaroslav Nechyba / ředitel odboru Koncepce BIM / nechyba@agentura-cas.cz / +420 603 145 547

Doporučujeme