Summit Koncepce BIM

Místo konání:
PVA Expo, Beranových 667, Praha 9 Česká republika
Země určení:
Česká republika Česká republika
Typ akce:
Konference
Datum konání:
19. 11. 2020

Dne 19. listopadu 2020 proběhne v Praze 2. ročník konference, který seznámí účastníky se zkušenostmi státu a veřejné správy při zavádění Koncepce BIM.

Ta umožňuje vytvoření takzvaného digitálního dvojčete stavby. Toto datum by si měli zapsat do svých diářů všichni, kdo se oblastí stavebnictví a provozem staveb zabývají. Opět totiž půjde o jediné setkání u nás pořádané společně zodpovědnými orgány státní správy a konající se za účasti zástupců veřejné správy z dalších evropských zemí.

Tak jako loni summit spolupořádá odbor Koncepce BIM České agentury pro standardizaci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Summit koncepce BIM je součástí plánu Czech – Country for the future.

Od pořádání summitu budeme mít k dispozici ještě rok k milníku 2022, kdy využívání metody BIM u všech nadlimitních veřejných zakázek v českém stavebnictví bude povinné.

Obsah:

  • Summit Koncepce BIM 2020 bude opět unikátní příležitostí seznámit se s novinkami při zavádění metody BIM do stavební praxe a také s chystanými kroky státní správy směrem k digitalizaci stavebnictví.
  • Důležitým tématem letošního ročníku tak bude i postup přípravy digitálního stavebního řízení, což je pro tento obor jeden z klíčových milníků.
  • Opět nebudou chybět ukázky konkrétních projektů, pozitivní zkušenosti od zástupců státní správy i soukromé sféry a v neposlední řadě také pohled na pokrok v zahraničí.

Z pohledu propojení zástupců státní správy z Česka i zahraničí se stavebníky je Summit koncepce BIM skutečně unikátní událostí nejen u nás, ale i v Evropě. Proto by na něm neměl chybět nikdo, kdo se tímto oborem zabývá.

Další informaceKontaktní informace
Pořadatel/gestor

Jaroslav Nechyba
ředitel odboru Koncepce BIM

+420 603 145 547Pravidelné novinky e-mailem