Světová ekonomika v časech COVID-19 – realita, výhled a příležitosti pro české firmy

Místo konání:
online Česká republika
Typ akce:
Seminář
Datum konání:
23. 10. 2020

Dne 23. října 2020 od 14:00 proběhne online webinář, na kterém vystoupí náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa společně s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou, členem bankovní rady ČNB Alešem Michlem a hlavním ekonomem MZV Markem Pyszkem. 

Restrikce a opatření proti šíření koronaviru mají zásadní vliv na vývoj světové ekonomiky. Jsou zvýrazňovány staré problémy, jako například zadluženost či křehké sociální a zdravotní systémy. V řadě zemí rovněž dochází k posílení protekcionistických tendencí a obratu směrem k intra-regionální spolupráci. Výrazným vlivem je také stále přetrvávající obchodní válka mezi USA a Čínou, což v kombinaci s ostatními faktory vytváří směs nejistoty a pochybností v mezinárodním prostředí.

Právě nejistota je jedním z nejnebezpečnějších aspektů, který další průběh pandemie a její vliv na svět doprovází. Na druhou stranu tato krize funguje jako akcelerátor inovací, technologického pokroku a změn myšlení, což v kombinaci s masivními investicemi národních vlád na podporu ekonomik přináší pro české podnikatele příležitosti napříč všemi kontinenty.

V rámci webináře Světová ekonomika v časech Covid-19: realita, výhled a příležitosti pro české firmy budou debatovány rovněž další faktory, které proměňují světovou ekonomiku, klíčové vlivy pandemie na bilaterální a multilaterální vztahy a strategické příležitosti pro české firmy.

Informace:Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Zuzana GamrotováPravidelné novinky e-mailem