Týden inovací 2022

Letošní Týden inovací ČR se v duchu motta „Svět ještě nekončí!“ zaměří nejen na to, jak se díky chytrému využívání inovací a revolučních technologií co nejlépe vypořádat s následky ekonomických problémů.

Datum konání
10.10.2022
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Cubex Centrum Praha, Na Strži 2097/63, Praha 4
Další akce v kategoriích

Ale především, jak se naučit v nejistých dobách úspěšně existovat a lépe zvládat následky nečekaných dějů, které mají zásadní dopady na naše životy.

Zvládat nástrahy současného světa, v němž prakticky jedinou jistotou je nejistota, nám mohou významně pomoci kreativita, inovativní přístupy a nové technologie. Právě to bude hlavní téma již 7. ročníku jedné z největších událostí ČR v oblasti inovací. A to jak na úrovni globální, tak na úrovni firem či jednotlivců. Týden inovací ČR bude na podzim opět hostit výjimečné zahraniční i domácí osobnosti, představí nejnovější inovace a zásadní technologické novinky ze světa i z Česka a v řadě tuzemských měst uspořádá desítky doprovodných událostí.

Ještě než si svět stačil v plném rozsahu uvědomit a také reflektovat veškeré dopady celosvětové pandemie, objevila se další „černá labuť” v podobě ruské agrese a brutality na Ukrajině. A s ní neradostné zjištění, že slovo, které asi nejvýstižněji charakterizuje současnou globální společnost, je nejistota.

Hlavní událost Týdne inovací ČR se již podruhé uskuteční v Cubex centru Praha, a to v pondělí 10. října. V tento den proběhne jednak mezinárodní konference, v rámci níž je připraveno pět panelových diskuzí. Tématy budou kromě výše zmíněného také například digitalizace firem, problematika etických aspektů moderních technologií, dále podpora českého e-commerce v jeho další expanzi atd. Mezi panelisty se jako obvykle představí nevšední osobnosti nejen z České republiky, ale také ze zahraničí.

Ve stejný den a na stejném místě jako mezinárodní konference se bude konat také Inovační veletrh, který představí více než čtyřicet nejen tuzemských, ale i světových inovací a technologických projektů. Mimo jiné zařízení iRomaScents, které přidává nový rozměr ke sledování filmů, online nakupování či domácí zábavě. A to tím, že obohacuje uživatelský zážitek v těchto oblastech o vůně. Na veletrhu se dále bude prezentovat třeba systém MAGDA, nástupce českého technologického zázraku S.A.W.E.R., který uspěl na EXPO 2020 a dokáže třeba i uprostřed pouště vyrobit vodu ze vzduchu, také světově proslulí roboti od Boston Dynamics, první elektrické cello na světě, umělá inteligence pro rozpoznávání nálady květin a mnoho dalších.

Třetí významnou součástí hlavní události Týdne inovací ČR budou odborné semináře. Je jejich připraveno víc než dvacet, a to s velmi širokým tematickým zaměřením: od problematiky kryptoměn či startupů přes ekonomické problémy až po otázky digitální transformace nebo autonomního řízení. Povedou je například Tomáš Sedláček, Petr Mára, Karel Kovář (Kovy), Tomáš Studeník nebo Dominik Stroukal.

Jak se už stalo tradicí, v řadě českých měst budou probíhat také desítky doprovodných událostí, a to už od 3. října. Půjde o různé konference, pracovní snídaně, semináře, přednášky a mnoho dalších akcí v rámci inovačních center, vědeckých laboratoří, partnerských firem apod.

Další informace

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Martin Zika / zika@elai.cz / +420 736 755 001