Ale především, jak se naučit v nejistých dobách úspěšně existovat a lépe zvládat následky nečekaných dějů, které mají zásadní dopady na naše životy.
Zvládat nástrahy současného světa, v němž prakticky jedinou jistotou je nejistota, nám mohou významně pomoci kreativita, inovativní přístupy a nové technologie. Právě to bude hlavní téma již 7. ročníku jedné z největších událostí ČR v oblasti inovací. A to jak na úrovni globální, tak na úrovni firem či jednotlivců. Týden inovací ČR bude na podzim opět hostit výjimečné zahraniční i domácí osobnosti, představí nejnovější inovace a zásadní technologické novinky ze světa i z Česka a v řadě tuzemských měst uspořádá desítky doprovodných událostí.
Ještě než si svět stačil v plném rozsahu uvědomit a také reflektovat veškeré dopady celosvětové pandemie, objevila se další „černá labuť” v podobě ruské agrese a brutality na Ukrajině. A s ní neradostné zjištění, že slovo, které asi nejvýstižněji charakterizuje současnou globální společnost, je nejistota.
Hlavní událost Týdne inovací ČR se již podruhé uskuteční v Cubex centru Praha, a to v pondělí 10. října. V tento den proběhne mezinárodní konference, v rámci níž je připraveno pět panelových diskuzí. Tématy budou kromě výše zmíněného také například digitalizace firem, problematika etických aspektů moderních technologií, dále podpora českého e-commerce v jeho další expanzi atd. I letos mezinárodní konference představí řadu významných hostů:
- Nebudou mezi nimi chybět jména jako Anat Hochberg-Marom, expertka na mezinárodní bezpečnost a geopolitické krize, či Avner Gal, bývalý dlouholetý inženýr v oddělení výzkumu a vývoje v izraelském námořnictvu a současný šéf inovativní společnosti iRomaScents.
- Z tuzemské scény pak mimo jiné mezi kterými nebudou chybět jména jako předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, šéfka úspěšného logistického holdingu Packeta Group Simona Kijonková, vůbec první český šampion UFC v polotěžké váze MMA Jiří Procházka Kovy, Petr Mára nebo ekonom a filozof Tomáš Sedláček.
Ve stejný den a na stejném místě jako mezinárodní konference se bude konat také Inovační veletrh. Zde se vám představí několik desítek projektů. Zároveň budete mít možnost poznat jednotlivé technologické novinky zblízka a zeptat se na vše, co vás zajímá, přímo těch nejpovolanějších. Na co se můžete konkrétně těšit? Poznejte MyCello, elektrické violoncello vytištěné na 3D tiskárně, které dobívá srdce začínajících i profesionálních hudebníků z celého světa. Startup Bene Meat Technologies vám přiblíží tvorbu tzv. kultivovaného masa, které vytváří množením živočišných buněk. A Carebot představí inovativní pomocnou ruku pro zdravotnictví, která díky svému AI systému umí detekovat i drobné nálezy na rentgenových snímcích.
Třetí významnou součástí hlavní události Týdne inovací ČR budou odborné inspirativní semináře, kterých je pro vás připraveno více než dvacet. Například zjistíte, jak si udržet zákazníky za pomoci AI, budete se věnovat problematice digitálních peněz ve vztahu k centrálním bankám, kreativnímu myšlení nebo nastavení digitálního wellbeingu ve firmách
Jak se už stalo tradicí, v řadě českých měst budou probíhat také desítky doprovodných událostí, a to už od 3. října. Půjde o různé konference, pracovní snídaně, semináře, přednášky a mnoho dalších akcí v rámci inovačních center, vědeckých laboratoří, partnerských firem apod.
Kontaktní informace
Pořadatel/gestor
Martin Zika / zika@elai.cz / +420 736 755 001