Ústecký kraj: #JeToNano

Nultý ročník nanokonference od ICUK a UJEP Ústecký kraj: #JeToNano proběhne dne 21. září 2021 od 08:30 do 13:00 v Ústí nad Labem.

Datum konání
21.09.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Ústecký kraj Ústecký kraj
Místo konání
CPTO – Univerzita J.E. Purkyně, Ústí nad Labem
Další akce v kategoriích

Nanotechnologie rezonují světem. Už dávno nejsou výsadní záležitostí výzkumných laboratoří, ale v posledních letech nacházejí cestu k praktickému využití v mnoha oblastech života. Aktuální globální pandemie upozornila na význam nanovlákenných materiálů pro ochranu zdraví, nicméně škála využití nanovlákenných materiálů a nanomateriálů obecně je daleko širší a má vysoký aplikační potenciál. A to i v Ústeckém kraji.

Přijďte si společně ukázat, co všechno se v Ústeckém kraji v oblasti nanotechnologií děje. Jaké tam jsou firmy a výzkumné týmy? Co mají za sebou a co plánují? A najdete mezi tím vším prostor pro nové spolupráce a nápady?

Obsah:

V rychlých medailoncích se vám představí několik firem a výzkumných týmů z Ústeckého kraje, které se nanotechnologiím věnují. Kde vidí výzkumné týmy prostor pro spolupráci s firmami a kde by naopak mohl firmám pomoci výzkum?

Po krátkých prezentacích na vás čeká exkurze, kdy si společně projdete laboratoře a výzkumná pracoviště na Univerzitě J. E. Purkyně.

Dostatek prostoru bude také pro networking a navazování nových spoluprací.

Po skončení akce Ústecký kraj – #JeToNano se můžete zúčastnit návazné akce – UniQSurf: představení předaplikačního výzkumu a vývoje funkčních povrchů a hybridních materiálů pro aplikace v biomedicíně, bioanalytických metodách, katalýze a sorpčních procesech. Součástí bude představení mezinárodních patentů.

Informace:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Tereza Karlíková / karlikova@icuk.cz

Doporučujeme