ViennaUP´21

Od 27. dubna do 12. května 2021 bude Vídeň hostit největší startupovou konferenci ve střední Evropě. Vzhledem k pandemické situaci se ale ze srdce rakouské metropole přesune do digitálního prostředí.

Datum konání
27.04.2021 - 12.05.2021
Typ akce
Konference
Země určení
Rakousko Rakousko
Místo konání
online
Další akce v kategoriích

Vedle startupů, investorů, korporátů a nových talentů startupové scény se konference mohou zúčastnit i všichni, které zajímá téma chytrých měst.

Digitalizace, kreativní průmysl, life science i smart city. To jsou jen některé body dvoutýdenní konference Vienna UP´21, která se koná na přelomu dubna a května ve Vídni. Nabitý program zahájí 4 Game Changers Festival „4 Pioneers“. Ten se zaměří především na témata jako blockchain a fintech. Vedle sekce věnované „4 Pioneers“ zazní i speciální bloky nazvané „4 Future“ a „4 Game Changers“. Ty se naopak zaměří na life science, digitalizaci v oblasti zdravotnictví, e-government a mezinárodní smart city revoluci.

Smart City Summit 4. května 2021:

Speciální blok tématizující pouze smart city bude na online návštěvníky čekat pak 4. května 2021 od 09:00 v rámci Smart City Summitu. Summit organizovaný Hospodářskou agenturou města Vídně se zaměří na zelené a digitální budovy, cirkulární města, chytré mikroregiony, adaptabilitu měst a také na využití dat pro městskou infrastrukturu. V rámci prvního bloku věnovanému zeleni se posluchači budou moct těšit na příspěvky týkající se vertikálních zahrad, modulárních budov, informačních modelů, digitálních nástrojů pro budovy a tématu městské zeleně všeobecně.

Druhý blok zaměřený na cirkulární města přinese vhled do různých forem recyklace a znovupoužití materiálů a jejich nákladů. Problematika mikromobility, zásobování a chytré energie bude odborníky řešena v bloku věnovaném chytrým mikroregionům. Velice aktuálním tématem je i blok věnovaný adaptabilitě měst, který odprezentuje různá poučení, která pro města z koronavirové pandemie vyplynula. Navíc představí i nutné nástroje zajišťující adaptabilitu měst a zdůrazní důležitost infrastruktury. Dopravy se dotkne i poslední blok summitu, který se zaměří na data a nástroje digitalizace.

Informace:

  • Smart City Summitu 4. května 2021 se můžete zúčastnit zdarma.
  • Více informací o summitu naleznete na webu Vienna UP´21, kde naleznete také celý program startupové konference.
  • Vedle startupů, investorů, korporátů a nových talentů startupové scény se konference mohou zúčastnit i všichni, které zajímá téma chytrých měst.
  • V rámci akce proběhne ve dnech od 10. do 12. května 2021 startupový festival Manufacturing Days pro zpracovatelský průmysl, který českým účastníkům nabídne soutěž o ceny v hodnotě do 10 000 Eur.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Ing. Markéta Spěváčková / PR a mediální práce / spevackova@eurocommpr.cz / +420 776 463 334

Doporučujeme